כלים סניטריים

החלפת כלים סניטריים

פרויקטים של שיפוץ וחידוש הבית מאפשרים החלפה של כלים סניטריים מסוימים. החלפה מן הסוג הזה משפרת את איכות החיים, מעלה את ערך הנכס ומשנה את אופי העיצוב בחלל הפנים. שיפוץ וחידוש הם הזדמנות מצוינת לבצע את ההחלפה וליהנות מהתקנה מקצועית ומהירה. בנוסף, יש מגוון של כלים סניטריים אותם ניתן להחליף:

א. מוצרים לחדרי שירותים – בחדרי השירותים הדגש הוא על החלפת אסלות, מושבי אסלה, מיכלי הדחה גלויים או סמויים וגם כלים מתקנים לנייר טואלט. בעת ההחלפה יש לשים לב לנגישות ולהתאמה של המוצרים לצרכי בני המשפחה.

ב. מוצרים לחדרי רחצה ומקלחות – בחדרי רחצה ומקלחות מחליפים בדרך כלל ברזים, אמבטיות, כיורים, מערכות דוש או מוטות דוש ומוטות גשם. המגוון של הכלים הסניטריים המיועדים לחדרי רחצה ומקלחות גדול מכפי שנהוג לחשוב. הוא מבטיח את שיפור המראה של המקלחות ואת חידושן יחד עם כל הבית. בנוסף, אפשר להשקיע ולהוסיף ג'קוזי, מחוללי אדים ומקלחוני זכוכית בעיצובים שונים.

ג. מוצרים למטבח – החלפת כלים סניטריים בבית כוללת את המטבח. כאן נוהגים להחליף ברזים וכיורים. אפשר לבחור ברזים בדגמים חדשים או להשתמש בדגמים מסורתיים המתאימים לעיצוב פנים בסגנון כפרי. יש לבדוק את תו התקן של הכלים הסניטריים, את המפרט הטכני ואת החיבור לתשתית המים והצנרת.

טיפים לבחירת ברזים וכלים סניטרייםכלים סניטריים

בעלי בתים המבצעים שיפוץ וחידוש לא תמיד יודעים כיצד לעמוד במסגרת התקציב. יש הרבה הוצאות בלתי צפויות במהלך השיפוץ, שיקולים שלא מביאים בחשבון מראש ותקלות שלא ניתן להעריך את עלותן. הטיפ בהקשר של כלים סניטריים הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע. יש לבחור היטב את חברה המספקת את הכלים, לתאם פגישת היכרות בבית ולקבל הצעת מחיר מסודרת. לאחר מכן ניתן להשוות בין מחירים של כלים ולאסוף המלצות מלקוחות קודמים, חברים ובני משפחה.

גם בתוך כל קטגוריה של כלים סניטריים יש היצע רחב של מוצרים מיוחדים. אפשר לבחור לדוגמא כיורי חרס, אבן, זכוכית, נירוסטה ועוד. כדאי לבדוק את הזמינות של הכלים הסניטריים ולוודא את התאמת לסגנון השיפוץ.