מעליות

יתרונות בולטים בהוספת מעליות לבניין

הבנייה כיום בישראל היא בעיקר לגובה, בגלל הצורך בדירות אל מול הביקוש וכמות האזרחים ההולכת וגדלה. הבניינים הללו נבנים עם מעליות, המהוות חלק אינטגראלי מהבניין, כך שיכולים להתגורר בבניינים אלה גם אנשים מבוגרים או מוגבלים. אך מה עם הבתים שנבנו בעבר ואין בהם מעליות? הנה כמה יתרונות בולטים להוספה של מעליות לבניין קיים:

העלאת ערך הבית

כסף הוא היתרון הראשון. יש לכם בית בבניין דירות ואתם מוסיפים לו מעלית? מצוין. ערך הבית יעלה מיד כשתסתיים העבודה, ואתם תרוויחו מזה לא מעט.

ביקוש רב יותר

עוד יתרון שמתקשר למכירה עתידית של הבית. בניינים עם מעליות נגישים יותר לקשישים ולנכים, ובכלל, נוחים יותר לכל אדם. כשתפרסמו את הבית למכירה או להשכרה בעתיד, יהיה לכם קל יותר למצוא מתעניינים וסביר שזה יקרה מהר יותר בהשוואה למכירה או השכרה של בית בקומה שלישית ללא מעלית.

גישה לנכים ומוגבלים

המודעות להנגשה הולכת וגוברת בשנים האחרונות, ומעלית היא כלי הנגשה בסיסי. מעליות בבניינים מאפשרות לנכים ומוגבלים להיות כאחד האדם ומשפרת את איכות חייהם. גם אם אין לנו חבר או בן משפחה נכה, עלינו לחשוב על הכלל, שכן מדובר באחוז לא מבוטל מהאוכלוסייה ולכן חייבים לתת על כך את הדעת.

העלאת או הורדת פריטים

לא מעט פעמים אנו נדרשים להעלות או להוריד ציוד – אלו יכולות להיות שקיות מהסופר או כל פריט אחר שצריך לעלות או להוריד מביתנו. כשמדובר על בניין עם מעלית הכול פשוט יותר וקל יותר, בהשוואה לבניין ללא מעלית, שם התהליך מורכב יותר ומסורבל יותר. מעבר לכך, גם נותני שירות שונים ייגבו יותר כסף בבניינים ללא מעלית. כך לדוגמה, חברת הובלה שמעבירה תכולת דירות, תגבה יותר על העלאת או הורדת פריטים בבניין ללא מעלית.

יום אחד תזדקנו

גם אם אתם אנשים צעירים, זה יגיע ביום מן הימים. אתם תגיעו לשלב שבו עלייה במדרגות תהיה קשה יותר ויותר ומעלית עשויה לפתור לכם את הבעיה. מעלית כזו תאפשר לכם ולכל מבוגר אחר, לגור גם בקומות העליונות.

מעלית שבתמעליות

מעלית של שבת היא אחת ההמצאות הגאוניות ביותר וזוהי בעצם טכנולוגיה פשוטה שמאפשרת הפעלה אוטומטית של המעלית בשבת. אם תחזרו מבית הכנסת בשבת ותאלצו לעלות לקומה השלישית, אתם בטח תרגישו בהבדל בין עלייה מתישה ברגל לעלייה נוחה במעלית.

יש עוד יתרונות רבים להוספה של מעליות בבניין קיים, כשהמכנה המשותף של כולם הוא – נוחות. כן, גם נוחות יכולה להיות סיבה מספקת להוספת מעלית בבניין שלנו.