הובלות ציוד בנייה לאתר בנייה

 

קבלנים ובעלי מלאכה יודעים היטב עד כמה חשוב לבצע הובלה מוצלחת של ציוד בנייה לאתר בנייה. במאמר הבא נסביר כיצד מוצאים את החברה המתאימה עבור המשימה, ונגדיר הבדלים בין הובלות בחדרה ובאיזור הצפון לבין הובלות במרכז ובדרום

הובלה של ציוד בנייה לאתר בנייה מתבצעת כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט. הציוד וחומרי הגלם הם הדבר הראשון שצריך להיות באתר. ללא הציוד לא ניתן לגייס עובדים, קבלנים או בעלי מלאכה וכמובן שאין שום אפשרות לעמוד בלוח הזמנים. ענף הבנייה דורש הובלת ציוד ברמה גבוהה ומחייב התקשרות עם חברות מובילות העוסקות בתחום. מצד שני, הרבה קבלנים לא יודעים איך למצוא את החברה הזו וחלקם לא מקדישים מספיק זמן עבור המטרה.

הובלות של ציוד בנייה לתוך אתר בנייה או לכל מקום אחר דורשות מענה על מספר קריטריונים:

א. צי רכבים – יש לוודא כי החברה המבצעת את ההובלה מחזיקה בצי רכבים מגוון. אי אפשר להוביל ציוד בנייה עם משאיות הובלה רגילות. צי הרכבים חייב להיות זמין עבור צרכי הקבלן ולהציע עבורו את התנאים האופטימאליים.

ב. זמינות – הדינאמיות היא חלק בלתי נפרד מהעבודה באתרי בנייה. כתוצאה מכך, יש משמעות גדולה לזמינות של חברת המספקת שירותי הובלות ציוד בנייה לאתרים. זמינות של 24 שעות ביממה ולפעמים גם 7 ימים בשבוע היא חלק בלתי נפרד מהדרישות. בנוסף, החברה חייבת להקפיד על זמינות מלאה לטובת הובלות בחדרה, בתל אביב או בדרום.

ג. מקצועיות – לנהגים המועסקים על ידי החברה שמבצעת שירותי הובלות של ציוד בנייה יש תפקיד מיוחד. עליהם להיות מקצועיים ומיומנים ברמה גבוהה מאוד, לעמוד לרשות הלקוח ולהציע פתרונות לבעיות בלתי צפויות שעלולות להתעורר באתר הבנייה.

מה מיוחד בהובלות בחדרה?

עבודות בנייה מתבצעות על בסיס יומי בכל רחבי הארץ, אולם לכל אחד מהפרויקטים יש מאפיינים אחרים. אתרי בנייה בגוש דן ובעיקר בתל אביב נמצאים במרכזי הערים, בעוד אתרי בנייה בדרום ובצפון הם חלק מהפריפריה. הובלות בחדרה לא דומות מהבחינה הזו להובלה או שינוע של ציוד בנייה לאתרים באיזור המרכז. כאשר בוחרים חברת הובלות רצוי לבדוק את הניסיון שלה עם האיזור, עם אתרי הבנייה ועם התשתיות והכבישים.

לסיכום, הובלות של ציוד בנייה אל תוך אתרי בנייה או פינוי פסולת לאחר סיום הפרויקט הם פרמטר חשוב בהצלחת פרויקטים השייכים אל ענף הנדל"ן. רוב הקבלנים אינם מחזיקים בצי רכבים משל עצמם ולכן הם פונים לחברות חיצוניות. את הבחירה של חברות להובלת ציוד בנייה יש לבצע על בסיס צי רכבים, זמינות ומקצועיות. רק כך ניתן להבטיח כי כל הציוד יגיע אל אתר הבנייה בזמן וללא נזקים. מעבר לכך, מומלץ לוודא כי החברה מכירה את איזור הבנייה ואת מאפייניו.

ליקויי בנייה