האם צריך מהנדס אזרחי בבניה קלה?

בנייה קלה – בנייה מהירה, איכותית וברת קיימא

נפתח בהסבר קצר על עולם הבנייה הקלה על שלל האפשרויות שקיימות כיום בעולם זה. בנייה קלה היא בנייה שמתבצעת בצורה מהירה ויעילה, עם הרבה פחות כוח אדם וציוד כבד מאשר בבנייה מסורתית וקונבנציונאלית, כשהיא מבוססת על שימוש בלוחות פלדה או אלומיניום ליצירת שלד הבניין. הבנייה הקלה נחשבת לחסכונית מאוד מבחינת חומרי הגלם והציוד וכן מבחינת כוח אדם, וכתוצאה מכך היא גם חסכונית בהוצאות ובהשקעה הכלכלית שלנו בפרויקט הבנייה. בנוסף היא מבודדת היטב מחום, קור, רעש ורטיבות, מהירה לבנייה ולפירוק, מתאפיינת ברמות גימור וביצוע גבוהות שמשאירה את המשתמשים השונים מרוצים מאוד מהתוצאה הסופית, ואולי הדבר החשוב ביותר – היא ברת קיימא. בנייה קלה נחשבת לסוג הבנייה הירוק ביותר, כשהחיסכון בכלים כבדים ובחומרים מזהמים ומלכלכים הופכים אותה למתאימה מאוד לעקרונות מודרניים של שמירה על הסביבה ואיכותה. כעת חשוב לשאול את השאלה – האם אנחנו זקוקים לשירותיו המקצועיים של מהנדס אזרחי בפרויקטים של בנייה קלה? התשובה לשאלה הזאת, חד משמעית, היא כן.

למעבר להתרשמות מפרויקטים בתחום הנדסה אזרחית >>

פרויקטים בהנדסה אזרחית
פרויקטים בהנדסה אזרחית

האם נחוצים לנו שירותיו של מהנדס אזרחי כשאנחנו רוצים לפתוח בפרויקט של בניה קלה?

  • מהנדס אזרחי הוא מהנדס מקצועי ומוביל שתחומי עיסוקו יכולים להיות מגוונים מאוד – החל מהנדסת בניין מסורתית דרך הנדסת מים ותשתיות וכלה בהנדסת סביבה. בהתחשב בכך, ניתן להבין כי המהנדס האזרחי נותן את המענה המקיף והאיכותי ביותר בכל הנוגע לתכנון, פיתוח וביצוע של פרויקטים בענף הבנייה על שלל תחומיה. גם בעולם של בנייה קלה יש למהנדס האזרחי הרבה מאוד רלוונטיות, משום שעליו לתכנן בקפידה את כלל המעטפת של הפרויקט מבחינת שלד ומבחינת התשתיות השונות – שהן רלוונטיות בבנייה קלה בדיוק כפי שהן רלוונטיות בכל סוג אחר של בנייה. אך זהו לא תפקידו הייחודי של המהנדס האזרחי בכל הנוגע לבנייה קלה.
  • בעולם של בנייה קלה יש הרבה מאוד דגש על קיימות, מהירות הבנייה ויעילותה, על פני מאפיינים מסורתיים של בנייה קונבנציונאלית. דווקא בהתחשב בכך, תפקידו של המהנדס האזרחי נהיה חשוב פי כמה וכמה: בכדי לבצע בנייה מהירה, ברת קיימא ויעילה בלי לוותר על איכות הבנייה ובלי ליצור מבנה רעוע באיכות נמוכה, אנחנו צריכים את הגורם המקצועי והאיכותי ביותר שיתכנן ויפתח את הבנייה מא' ועד ת'. כאן בדיוק נכנס לתמונה המהנדס האזרחי שצריך לשלב בין העקרונות של בנייה קלה ובין האיכות האובייקטיבית של תהליך הבנייה.

מהנדס איכותי הוא הבטחה לתכנון ולביצוע איכותי ויעיל של הבנייה הקלה שלנו

מהנדס אזרחי איכותי הוא במקרים רבים מה שיעשה את ההבדל בעולם הבנייה הקלה – בין מבנה שמבצע את עבודתו מהרגע הראשון שבו הוא נבנה במהירות וביעילות, ובין מבנה שרמת הביצוע שלו נמוכה והוא יוצר יותר בעיות מתועלת. אם יש לכם פרויקט בנייה קלה צפוי, פנייה לשירותיו האיכותיים של המהנדס האזרחי הם פשוט הכרח.