האם חימום בגז הוא מסוכן?

כשאתם סוקרים את מגוון האופציות שיש לכם כיום למערכות חימום, יש להניח שאחת האפשרויות הבולטות ביותר, היא האופציה של חימום באמצעות גז. היתרונות במערכת כזו הם ברורים – החימום הוא מהיר במיוחד, ויכול להתאים גם לאזורים קרים מאד, וזה מושלם גם לבתים גדולים יחסית. עם זאת, יש כמובן דבר אחד שמדאיג אתכם – והוא הסכנה. כולנו שומעים מידי פעם בעיתונים על התפוצצות של בלון גז, וזה כמובן מטריד אותנו. אך האם באמת מדובר על  דבר שאמור להדאיג אתכם? בואו ונראה איך אפשר להקטין את מימדי הסכנה.

כמה דברים שכדאי לזכור

  • הגז כבר שם – כדאי לזכור שגם ללא חימום בגז, יש לכם בלוני גז בשימוש שאתם משתמשים בהם לפחות עבור הכיריים. המשמעות היא שבעצם, בכך שלא תתקינו את מערכת החימום, אין זה אומר שנפטרתם מה"בעיה", ואם עד עכשיו לא הייתה שום תקלה – אין סיבה להניח שמערכת החימום בגז תוביל לבעיה.
  • לגלות ערנות – בכל מקרה שהוא, ערנות תמיד יכולה למנוע אסון. הערנות יכולה להיות בכמה רבדים. אם אתם שמים לב שהמערכת של חימום בגז לא תקינה, לא פועלת כשורה, ולא מחממת כראוי או מחממת מידי – פשוט פנו ישירות לטכנאי שיבוא לבדוק את מצב הגז. לא תמיד התקלה בכלל אומרת שיש דליפה, אבל הערנות יכולה למנוע אסון, וכך גם אפשר להקטין את הסכנה.
  • שימו לב לריחות – לגז כידוע מוסיפים ריח מיוחד שאמור לדאוג לכך שתשימו לב אם יש דליפה. אם אתם מריחים ריח של גז שמגיע מכיוון המים שלכם, אתם יכולים לדעת שיש דליפה, וכמובן לפעול בהתאם.
  • המערכת מאובטחת לגמרי – מעבר לכך יש לזכור כי מערכת של חימום בגז היא מערכת בטוחה, שעומדת בתקנים המחמירים ביותר של מדינות המערב, וגם של ישראל. התקלות שכבר יש עם בלוני גז, לא קשורות בכלל למערכות הללו – ואין כל סכנה משמעותית עם המערכות הללו.

הפתרון המוביל עבורכם

אם כן, השימוש במערכות חימום שמבוססות על גז, הוא שימוש בטוח מאד, ואתם יכולים להיות רגועים בעודכם נהנים ממים חמים.