איתור נזילות מים

דרכים מתקדמות לאיתור נזילות מים

איך מאתרים נזילות מים?

אם יש לכם נזילה בדירה, חשוב מאוד לפתור את הבעיה במהירה. אחרי הכול, יכול להיות שבהתחלה מדובר "רק" באיזה כתם או שניים של רטיבות, אבל בתוך זמן קצר ה"רק כתם אחד או שניים" האלה יכולים להפוך לכתמים של עובש, להתפוררות של טיח ולטפטוף של ממש.

אז מה עושים? פונים אל המומחים

חשוב מאוד לפנות אל אינסטלטורים מקצועיים, המתמחים בתחום של איתור נזילות ומצוידים בכל הציוד הדרוש לביצוע איתור מדויק ומהיר.

דרכים לאיתור נזילות

  • הדרך הטובה ביותר שקיימת היום לבצע איתור נזילות מדויק היא באמצעות מצלמה תרמית, אשר הפלט שלה מראה בצורה גרפית מאוד ברורה היכן נמצאת הנזילה.
  • דרך מתקדמת נוספת לאיתור הנזילה היא שימוש במכשירי אולטרסאונד. מכשירים אלה שולחים אותות שמע אל החלל הנבדק, ועל פי אופן חזרתם ותהודתם, יכול איש המקצוע לדעת היכן נמצאת הנזילה.

שתי הדרכים הללו מאפשרות לאתר את הנזילה בלי לשבור קירות במקומות שלא צריך לשבור אותם, ולבצע תיקון של הצנרת עם הרבה פחות בלגן ובלי הרבה כאב ראש.

מה עשו קודם?

עד שהומצאו השיטות המתקדמות לאיתור נזילות, השתמשו בשיטות אחרות. ברוב המקרים סגאיתור נזילות מיםרו את כל צרכני המים בבית ובדקו אם מונה המים עובד, כדי לוודא שאכן קיימת נזילה. אם התברר שכן, איש המקצוע השתמש בעיניו כדי לאתר את כתמי הרטיבות, ושבר את הקיר על סמך ראות עיניו, תרתי משמע. כמובן שבחלק מהפעמים היו הצלחות ואיש המקצוע באמת הצליח לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, אולם במקרים לא מעטים התברר ששבירת הקיר נעשתה לא במקום הנכון – וצריך היה להמשיך ולשבור.

לסיכום – התפתחות הטכנולוגיה והתקדמות הידע בנושא של איתור נזילות אפשרו לייצר מכשירים מתקדמים שיאפשרו עבודה הרבה יותר מדויקת, כך שהיום גם אם צריך לבצע החלפת צנרת – מדובר בעבודה הרבה יותר מדויקת והרבה יותר מהירה ממה שהיה בעבר.

לכן, אם גיליתם נזילה בבית או בעסק, ואתם רוצים לטפל בה כמה שיותר מהר וכמה שיותר ביעילות – מומלץ מאוד לפנות לאינסטלטורים המתמחים בתחום של איתור נזילות ושברשותם הציוד המתקדם ביותר שמאפשר להם לגלות את הנזילה ולטפל בבעיה באופן אופטימלי. שיהיה בהצלחה!