דחסניות אשפה – כל מה שצריך לדעת

צריכים לדחוס כמות גדולה של אשפה? רוצים לפנות פסולת בצורה היעילה ביותר? כדאי שתכירו את הסוגים השונים של דחסניות אשפה ותבינו כיצד פועל תהליך הפינוי

דחסניות מיועדות לפינוי מקום ומניעת זיהום סביבתי על ידי הקטנת כמות פסולת יבשה ורטובה.בין אם מדובר בפסולת תעשייתית או בייתית במעברי דירה לדוגמא.  דחסניות אשפה פועלות על בסיס מנגנון אוטומטי שאינו דורש מעורבות יד אדם. את הדחסניות ניתן להשיג במגוון רחב של דגמים:

א. דחסן נתיק דו תאי או חד תאי – זהו דחסן המשתמש בטכניקות שוט חכם או שני שוטים. דחסן נתיק דו תאי מתאים לאיזורים בעלי פוטנציאל אשפה גדול, לעומת דחסן נתיק חד תאי שיכול להתמודד עם אשפה רטובה, יבשה וקרטונים. דחסן נתיק דו תאי משווק בגדלים של 12-19 ממ"ק ודחסן חד תאי מגיע בגדלים של 8-39 ממ"ק.

ב. דחסן משולב אינטגראלי – זהו הדחסן הנפוץ שיכול גם הוא להגיע בדגם חד תאי או דו תאי. היתרונות שלו הם יכולת ברירה של האשפה, מיון סוגי האשפה להקלה על פינוי פסולת ומיחזור ומידות ורסטאליות. דחסן משולב אינטגראלי חד תאי מגיע במידות של 12-19 ממ"ק לעומת דחסן דו תאי המשווק במידות 8-24 ממ"ק.

ג.  דחסן מקטין אשפה – זהו דחסן המיועד למקומות בהם אין אפשרות למקם דחסנים דו או חד תאים. הוא מתחבר בקלות ומכווץ את האשפה באופן אפקטיבי ובעשרות אחוזים.

ד. דחסן מיני – קבלני בניין ושורה אורכה של אנשי מקצוע משתמשים בדחסן מיני. הוא מיועד לאשפה אורגנית עבור רשתות שיווק גדולות, מכולות וכדומה. הוא תופס מינימום מקום ומתמחה בטיפול באשפה רטובה.

איך בוחרים דחסניות אשפה?

כדאי לבחור דחסניות אשפה לפי המפרט הטכני ותוך התייעצות עם אנשי מקצוע. חשוב להגדיר בשלב מוקדם את אופי השימוש בדחסן, את מידת ההתאמה לרכב פינוי ואת המימדים. דחסניות אשפה אמורות לאפשר עבודה אינטנסיבית ורובן מגיעות עם שיני אל-חזור למניעת חזרת אשפה בעת הדחיסה. את ביצועי הדחסן ניתן לבדוק באמצעות קטלוג הדגמים המפורסם על ידי היבואן, בעזרת קבלת המלצות או על בסיס המידע המופיע באתרי אינטרנט.

אין ספק שתהליך פינוי מהיר ויעיל הוא בעל ערך כלכלי גבוה עבור הלקוח. ראשית, הפינוי מאפשר עבודה בסביבה נקייה והוא מתאים לאתרי בנייה, מפעלים תעשייתיים, מחסנים לחומרים מסוכנים ועוד. שנית, הפינוי מונע הטלת סנקציות על קבלנים שלא עומדים בדרישות החוק. המשרד להגנת הסביבה מפעיל שורה ארוכה של אמצעים על מנת לוודא פינוי פסולת לאתרי הטמנה. הוא בוחן בין היתר את אופי השימוש בדחסניות ומחייב התאמה לקריטריונים מחמירים. הדרך היחידה לעמוד בקריטיונים היא למצוא את הדחסניות המתאימות.

לסיכום, כדאי להכיר את ההבדלים בין דחסניות אשפה ולהשתמש בהן בצורה נכונה. כך ניתן לדחוס כמויות גדולות של אשפה, לחסוך זמן ולמנוע זיהום סביבתי.