בריכות ביתות

בניית בריכות ביתיות בחצר

בניית בריכות ביתיות היא אמנם לא משימה פשוטה שתעברו פעמים רבות בחייכם אך זה היתרון הגדול. פעם אחת תצטרכו להשקיע בבריכה איכותית ומתאימה לצרכים שלכם ומשם והלאה אתם תיהנו מבריכה איכותית שתעלה את ערך הבית ותהיה לשירותכם בכל רגע ובכל עת. אם אתם לא מבינים מאיפה להתחיל ומהם שלבי התהליך, המאמר הזה בשבילכם.

השלב הראשון: הבנת הצרכים שלכם

כדי להתחיל את המסע שלכם אל עבר הבריכה המושלמת עליכם תחילה להבין מהם הצרכים שלכם. עליכם להגיע למקום שבו אתם רוצים להקים אותה בחצר ולהחליט על הגודל שלה ועלה צורה הכללית שלה. האם זו תהיה בריכה עגולה? כמה גדולה היא תהיה? יש עוד הרבה שאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם ובשלב הזה כדאי להבין מה יהיו הצרכים שלכם בעתיד שכן בניית בריכה אינה פשוטה ואינה זולה וכדאי לחשוב לטווח הארוך.

השלב השני: בחירת החברה המתאימה ביותר

אחרי שתבינו את הגודל הרצוי של הבריכה ואת הצורה הכללית שלה, עוד לפני שיורדים לפרטים הקטנים, יש צורך להבין מה השוק יכול להציע לכם. בצעו סקר שוק מעמיק בין החברות הטובות ביותר שיש בישראל ותבינו מה ההצעה הכי זולה, מה הכי יקרה ולמה היא יקרה, אלו בריכות אפשר להקים ואיזו מתאימה לכם כמו למשל בריכה מבטון או בריכת פיברגלס וכולה. לאחר שתקבלו את כל הנתונים תוכלו לחשוב בצורה טובה יותר מי החברה המתאימה וגם מה התקציב שלכם.

השלב השלישי: תכנון הבריכה

השלב הבא יהיה תכנון בריכה בפועל. בשלב זה המהנדס של החברה יגיע אל ביתכם ויחד תבינו כיצד הבריכה צריכה להיראות, היכן תעבור התשתית, מה יהיה המחיר הסופי וכמה זמן ההקמה תימשך. לרוב ההקמה תימשך בין כמה ימים לבריכת פיברגלס פשוטה ועד חודש לבריכה ביתית מבטון בגודל סטנדרטי. שלב התכנון הוא השלב שבו תתחילו לרקום את העור והגידים של הבריכה שלכם.

השלב הרביעי: אישורים והיתרי בנייה לבריכה

אחרי שתכננתם את הבריכה הגיע הזמן לאשר אותה ברשות העירונית. שימו לב שהקמת בריכה מחייבת אתכם באישורים מסוימים ויחד עם זאת בהיתרי בנייה. אלו אישורים בדיוק עליכם להשיג? עליכם לבדוק זאת מול הרשות המקומית שכן התנאים יכולים להשתנות בין עיר לעיר. שלב זה יכול לקחת זמן מה כיאה לבירוקרטיה בישראל אך עליכם להיות סבלניים ולהגיע עם תכנית הבנייה וכל המסמכים הנחוצים.

השלב החמישי: הכנת התשתית וחפירה

בשלב הבא, אחרי שתקבלו את ההיתר לבניית הבריכה, יתחיל שלב ההקמה שבו תוקם התשתית שלה. מה זה אומר? זה אומר שיותקנו החיבורים למים ולניקוז והחיבורים לחשמל כאשר בשלב זה יש לנקוט בדיוק רב ביותר. התהליך כולו יתחיל בחפירה מאסיבית בכל שטח הבריכה המיועדת ולאחר מכן יחברו את הצינורות המתאימים לניקוז ולצנרת הביתית, וככל שהחברה שמקימה את הבריכה תהיה מקצועית יותר אתם תוכלו להרוויח תשתית נוחה יותר ונטולת בעיות.

השלב האחרון: עיצוב הבריכה וקניית אביזרים משלימים

אחרי שהבריכה נחפרה והצנרת מוכנה החברה שמקימה את הבריכה תתחיל ביציקות הבטון או הנחת בריכת הפיברגלס, בהתאם לבריכה שבחרתם. זה השלב שבו בריכות ביתיות מתחילות לקבל צורה מוחשית יותר שמזכירה בריכה כאשר לאחר יציקת הבטון כבר תוכלו להבין כמה גדולה היא וכמה כיפית היא עומדת להיות. בשלב זה יש להתקין את הריצוף המתאים הבריכה לפי ההעדפה שלכם כאשר זה הזמן שלכם לעצב אותה, כששלב הקמת התשתית כבר מאחוריכם. בשלב זה תוכלו להתקין גם גופי תאורה בתוך הבריכה ומחוצה לה ולהמשיך לעצב אותה כאוות נפשכם עם אביזרים מתאימים.