בנייה טרומית

שיטת בנייה המבוססת על הרכבה מהירה של רכיבים מוכנים המיוצרים במפעל ומובאים לאתר. נחשבת זולה יחסית וצפויה להעמיד תחרות משמעותית לבנייה הקונבנציונאלית בשנים הקרובות. בנייה כזו מחייבת שימוש באלמנטים תעשייתיים מוכנים מראש, המיוצרים בכמויות גדולות. מעבר לכך, חברות העוסקות בבנייה טרומית צריכות לשנע את החומרים, ולהביא אותם לאתר מבלי לפגוע בלוח הזמנים או בתכניות המקוריות של הפרויקט. מהות העבודה סביב בנייה טרומית באה לידי ביטוי בהרכבה של אלמנטים טרומיים מוכנים אותם ניתן לחלק לשלושה סוגים:

1. אלמנטים חד מימדיים

2. אלמנטים דו מימדיים

3. אלמנטים תלת מימדיים

יתרונות וחסרונות של בנייה טרומית

בנייה טרומיתהיתרון של בנייה טרומית הוא עלות נמוכה והחיסרון הוא חוסר גמישות הפוגע במידה מסוימת באיכות האדריכלית. יחד עם זאת, ניתן לפתור חלק מהבעיה על ידי שימוש ברכיבים קטנים המאפשרים גמישות גדולה בתכנון ובהרכבה. חיסרון נוסף הוא רגישות אפשרית של הבניין באטימות נגד מים. יציקות הבטון של הבנייה המסורתית מונעות חריצים, אך שיקולי התכנון של הרכיבים הטרומיים אמורים לכלול רכיבים טובים לבנייה איכותית.

הסיבה למחיר הנמוך של בנייה טרומית היא ייצור המוני של הרכיבים. סיבה נוספת היא מחירי ההובלה, שנובעים מגודל הרכיבים, ומהאפשרות להעמיסם תוך ניצול אידיאלי של זמן. שיטת הבנייה הזו מתאימה עבור בנייני מגורים, משרדים ועוד. בישראל נפוצה השיטה גם עבור שיכון מהיר של אוכלוסיה במרכז או בפריפריה.

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content