ביקורת מבנים

ביקורת מבנים – להכיר את הנכס שקניתם

להכיר את הנכס שאתם קונים

אחת הקניות החשובות וגדולות ביותר שנוכל לעשות במשך חיינו היא קנייה של מבנה מסוים. לפני שקונים נכס אנחנו צריכים לדעת שאנחנו עושים את הדבר הנכון כיוון שמדובר בהשקעה עתידית מהכסף שעבדנו למענו קשה מאוד. אחרי כל הבירורים הכלכליים האם כדאי לקנות בית מסוים, הגיע הזמן להשאיר למקצוענים את העבודה האם הוא בכלל ראוי לקנייה והאם המחיר מוצדק. בדיקת מבנים לפני רכישה שלהם היא חלק מביקורת מבנים מקיפה שמבצעות חברות רבות והיא הכרחית ביותר.

מדוע ביקורת מבנים הכרחית

ביקורת מבנים
ביקורת מבניםית

• בדיקת מבנים היא צעד הכרחי כדי לגלות ליקויי בנייה. גם אם אנחנו ממש נתאמץ וננסה להבין מה הבעיות שיש למבנה, יכול להיות שלא נגלה לעולם. רק באמצעו מומחים מתחום ההנדסה בתחומים שונים החל מאינסטלציה, בנייה, מערכת ביוב וכולה, נדע מה באמת מסתתר מאחורי המבנה והאם יש בו ליקויי בנייה שיכולים להמעיט מערכו ואף להפוך את הרכישה ללא כדאית.
• ביקורת למבנים נדרשת כדי לאשר מבנים מסוימים. כדי לאשר מבנה מסוים לשימוש מסוים יש צורך לעבור ביקורת מבנים מדוקדקת כדי להבין האם הוא יעבוד בשימוש הזה שיכו לכלול הרבה אנשים או שיפוצים מסוימים שיכולים לערער את יסודותיו.
• מה העלות האמיתית של הנכס? פעמים רבות אנחנו מקבלים הצעות מחיר משמאי על שווי הנכס כאשר בעל הנכס להוט למכור לנו אותו אך אנחנו תמיד צריכים לחשוש שמשהו לא מתנהל כשורה. כבדהו וחשדהו זה המוטו ולכן חשוב מאוד לוודא שאחרי ביקורת מבנים המלצות לקנות את הנכס הן הדבר היחיד שיישאר אחרי שהבנו שהצעת המחיר שקיבלנו מוצדקת.

מתי יש צורך לבצע ביקורת מבנים?

חשוב לבצע בדיקת מבנים לפני שרוכשים כל נכס. לא משנה מה אתם רוכשים, בין אם זה מפעל, מחסן, רחבה, אולם גדול, בית פרטי או דירה, אתם חייבים לבדוק הכול. קניית נכס היא לא קנייה פשוטה והיא כוללת כסף רב והרבה מערכות שמגיעות עם הנכס ומספיק שאחת מהם לא פועלת כראוי וההפסד שלכם יכול להיות של עשרות אלפי שקלים, שהיו יכולים להיפתר מראש עם בדיקה מקצועית זולה הרבה יותר.