ביקורת מבנים

פעולה בתחום ההנדסה האזרחית אשר מטרתה היא לעמוד על טיבו של מבנה או חלק ממנו. בעזרת ביקורת מבנים ניתן לחשוף ליקויי בנייה בנכס, ולהביא ערך מוסף אל כל עסקת נדל"ן. הביקורת מתבצעת על ידי מהנדס בניין או מהנדס קונסטרוקציה.

שלבים בביקורת מבנים

ביקורת מבניםבמהלך הביקורת ישנם מספר שלבים, שמטרתם בדיקה של כל פרט הנדסי בנכס. ביקורת מן הסוג הזה מבטיחה חשיפה אופטימאלית של ליקויי בנייה, או פערים בין מה שהובטח ללקוח לבין המצב בפועל. אפשר להשתמש בביקורת מבנים על מנת לאתר מפגעים או בעיות בכל רמה. הבדיקה מתחילה בצורה שטחית, וכוללת התרשמות בסיסית של כל חלקי המבנה, ולאחר מכן דורשת שימוש באמצעים חשמליים משוכללים לצורך איתור מפגעים נסתרים.

ביקורת מבנים מתייחסת אל כל המערכות והחלקים בנכס, החל מקירות, חלונות ודלתות ועד מערכות חשמל ואינסטלציה. הבדיקות חייבות להתבצע על ידי אדם מתחום ההנדסה האזרחית המוסמך לאתר את הליקויים, ויש להן יתרון משמעותי עבור הלקוח. מעבר לכך, הביקורת כוללת פירוט על עלויות התיקונים, ואופן הביצוע המומלץ שלהם. אדם העומד לפני קנייה של נכס יכול, וצריך לנצל את התפקיד הייחודי של ביקורת מבנים. רק באמצעות ממצאי הבדיקה ניתן לשער בצורה אובייקטיבית באיזה מצב נמצא הנכס, והאם יש פרטים אותם בעל הנכס הנוכחי בוחר להסתיר. בנוסף, ביקורת המבוצעת על ידי חברה מוסמכת משמשת ראייה בבית משפט.

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content