בידוד תרמי מתחילת בניית השלד של הבניין

חיסכון ונוחות עם תכנון מוקדם מראש

בידוד תרמי הוא אחד הדברים החשובים ביותר לא רק בחורף אלא בקיץ. אנשים רבים בטוחים שהמונח בידוד תרמי נוגע אך ורק לחימום אך למעשה ממש כמו תרמוס או צידנית, השכבה המבודדת אחראית שחום לא ייצא וגם לא ייכנס. אמנם בתקופות לא נעימות של השנה אנחנו מחפשים דרכים להתחמם או להתקרר אך במידה ואתם בונים את ביתכם החדש תדעו שתוכלו להפוך אותו למבודד כבר מבניית השלד. כיום יש טכניקות עילאיות שיעזרו לכם במשימה כך שגם אם היא תהיה יקרה, גם תרוויחו בית מבודד ואיכותי לאורך עשרות על גבי עשרות שנים וגם תחסכו כסף רב בחימום או בקירור במהלך כל השהות בו. בית תרמי הוא הדבר החדש הבא ודאי שתלמדו על התהליך ותבינו איך הוא פועל.

כיצד יוצרים בידוד תרמי מתחילת בניית השלד של הבניין?

  • כל עניין סביב בידוד תרמי בעת הבנייה תלוי בשכבות של הקיר אותו אנחנו בונים. לרוב חלוקת השכבות שונה מחלוקת השכבות בבניין רגיל כאשר העיקרון המוביל הוא שככל שיהיו יותר שכבות מבודדות כך החום לא יעבור, מה שיכול לשרת אותנו בקיץ כאשר החום לא מצליח להיכנס והבית עצמו לא מקבל את הלחות הנוראית שגורמת לכולנו להרגיש שהטמפרטורה היא כמה מעלות יותר, ובחורף החימום הביתי יעיל יותר.
  • המהלך הבנייה משתמשים בחומרים מבודדים מאוד ובלוקים מיוחדים כמו למשל "איטונג" או "פומיס". יש טכנולוגיות שונות לבידוד עצמו כאשר רוב השיטות נתמכות על ידי הנחת בלוקים סופגי לחות שממוקמים במרכז הקיר. יש את השיטה המסורתית שבה יוצקים את הבטון אל תבניות עץ או מתכת. לאחר שיוצקים את הבטון הוא מתקשה ומקבל את צורת הקיר הנדרש. לאחר מכן מפרקים את תבניות העץ או המתכת שהונחו, ובמקומן מניחים קלקר מבודד. כך בעצם העץ או המתכת משמשים רק לצורך תבנית לבטון בגלל שהקלקר הוא חומר חלש מאוד אך לאחר שהבטון מתקשה הקלקר מייעל את הבידוד בגלל תכונותיו הסופגות.

גם לאחר הבנייה ניתן לבודד

אמנם בידוד תרמי מושג בצורה היעילה ביותר כשהבניין עצמו כבר סופג את הלחות מבחוץ ומנטרל את החום העז שרוצה להיכנס או לצאת, אך גם לאחר מכן יש אפשרות להשיג את הבידוד הנדרש על ידי התקנת שכבות מבודדות על הקירות, חלונות מותאמים לשמירה על טמפרטורה ועוד.