מעליות

בידוד תרמי ואקוסטי בבנייני מגורים

אמנם מגורים בבניין נוחים לרוב האנשים, אולם זאת רק בשל הימצאותם של סוגי בידוד שונים ברחבי הבניין אשר משפרים בצורה משמעותית את איכות החיים במקום. שני הסוגים העיקריים של בידוד הקיימים כיום בבניינים הינם בידוד אקוסטי ובידוד תרמי, וכדאי להכיר את משמעותם ואת תפקידם.

אז מהם בידוד אקוסטי ובידוד תרמי וכיצד הם מסייעים בבנייני מגורים?

  • בידוד תרמי: בין אם הנכם מתגוררים בית פרטי או בבניין קומות, בידוד תרמי משפיע בצורה משמעותית על איכות חייכם. בידוד תרמי הינו בעצם בידוד הטמפרטורה בבית, והוא משפיע על שינוי הטמפרטורה בבניין בהתאם לטמפרטורה החיצונית. כאשר הבידוד נעשה בצורה טובה, ניתן לשמור על טמפרטורה בבניין קבועה לאורך זמן ללא חימום או קירור מאסיבי של המקום, דבר אשר משפר גם את צריכת החשמל בבניין וגם את הצורך בחימום או קירור בלתי פוסקים, אשר עלולים להיות מעיקים ביותר על החיים בדירה.בידוד בבנייני מגורים
  • בידוד אקוסטי: בידוד אקוסטי הינו בידוד רעשים, וגם הוא חשוב בכל אזור מגורים. בידוד אקוסטי מתבצע בצורה שונה בקירות, תקרות, רצפות וכדומה, אולם המטרה של כלל השיטות הינה אחת- מניעת מעבר רעשים מצד אחד לצד שני. בידוד זה גם הוא משפר את איכות החיים בבניין, היות והוא מונע מעבר של רעשים מהרחוב לדירה, מעבר של צלילים בין דירות שונות ואף מעבר רעשים בין חדרים שונים בבית אשר עלול להפריע רבות במהלך היומיום. בידוד זה מתבצע כיום בצורה מאסיבית ואיכותית יותר בבניינים מודרניים מאשר בבניינים ישנם מתוך ההבנה כי השפעתו על איכות החיים בבניין הינה משמעותית ביותר, וכי מומלץ להשקיע בו.

שני סוגי הבידוד משפיעים על חיי היומיום ואיכות החיים בבניין בצורה ניכרת

בידוד תרמי ובידוד אקוסטי מאפשרים ניהול חיים נעימים יותר בדירה היות והם מנטרלים מטרדים כגון רעשים רבים או שינויי טמפרטורה תמידיים בבית, ולכן חשוב ביותר לדאוג לבידוד איכותי בשני תחומים אלו בכל בניין מגורים ובכל אזור בארץ.