במבנה חייב להיות ציוד כיבוי אש מספק

בטיחות באש – החמרות שחובה להכיר לפני בניה

אם אתם עוסקים בפרויקטים של בניה, חשוב מאד להבין כי ההוראות והתקנות של בטיחות באש לא רק שחלות עליכם – הרי שיש גם כמה החמרות שאתם חייבים להכיר. ענף הבניה הוא מלכתחילה ענף שיש להקפיד בו שבעתיים על הבטיחות בכלל, ועל בטיחות באש בפרט. לרוב, מכירים בעיקר את התקנות לכך שבסיום הפרויקט, המבנה יהיה עמיד בפני שריפות. עם זאת, דווקא בשלבי הבניה עצמם, יש חשיפה הרבה יותר מסוכנת לתקלות שעלולות לגרום לשריפה, וחשוב מאד להיות ערניים.

בטיחות באש בעת בנייה ושיפוץ

כל המידע על בטיחות באש

● נקודות התורפה – בתהליך הבניה, יש כמובן מספר נקודות תורפה שעלולות לגרום להתפרצות של דליקה או שריפה. יש לזכור שלעתים יש חומרי דלק שנמצאים בסביבה, והם עלולים לגרום לשריפה. השימוש בכלי רכב כבדים בצורה לא נכונה, בהחלט עלול לגרום לשריפה מסוכנת. ישנם גם חומרי בניין שהם דליקים, ויכולים לגרום להתפשטות של השריפה. פועלים שעושים למשל הפסקת סיגריה ומשליכים את הבדלים על חומר דליק – עלולים לגרום לשריפה.
 

● ציוד בטיחות באזור הבניה – בכדי למנוע מהשריפה להתפשט, חובה שבכל אתר בניה יהיה ציוד כיבוי אש שיאפשר לכבות את האש ולתת מענה מידי. יש להחזיק במספר מטפים שונים באתר הבניה – כולל מטפים שיכולים לכבות מוצקים, להתמודד עם שריפות שמקורן בתקלות חשמל, מטפים לכיבוי שריפות דלק, וכיו"ב. יש להחזיק גם בגלגלון עם מים, שמאפשרים לתת מענה ראשוני וחשוב מאד לשריפה.
 

● כך תמנעו שריפה – בכדי למנוע מראש את הסיכוי לשריפה באתר בניה, יש להקפיד על כמה תקנות. אין להשתמש בחומרים מעודדי בעירה כמו למשל סיגריות או מצתים באתר הבניה. במידה ויש חומרים דליקים – חובה למקם אותם באזור מתוחם היטב ולשים לידם שלטי אזהרה. במידה ומבצעים עבודות שפולטות גיצים, חובה להשתמש בציוד מגן, וכמובן שיש להעביר תדריכי בטיחות לכל העוסקים במלאכה ולמנות ממונה בטיחות.

במבנה חייב להיות ציוד כיבוי אש מספק

בניה בטוחה ונוחה

ברגע שממלאים אחרי ההוראות השונות לבטיחות באשר זמן הבניה – אפשר גם למנוע מראש את הסיכוי להתפרצות השריפה, וגם אם היא תפרוץ – אתם תוכלו לספק מענה מקיף תוך זמן קצר.