בטון – מה האפשרות המתאימה לכם?

רוב האנשים אינם יודעים שבטון הוא תערובת של כל מיני חומרים, כמו למשל מים, חול, חצץ, צמנט וחומרים נוספים. לאחר שמערבבים את כל אותם חומרים ויוצרים את תערובת הבטון מובילים אותה לאתר הבנייה על ידי מערבל בטון. כיוון שהתערובת מאבדת מהר מאוד מהאלסטיות שלה ומתקשה תוך שעה ויותר חשוב להקפיד ולהשתמש בתערובת הבטון תוך פרק זמן מסוים.

בטון – מה כדאי לבחור?

נכון להיום יש מספר אפשרויות כאשר מדובר על בטון. האפשרות הראשונה והזולה ביותר היא להכין את הבטון לבד. דבר זה ניתן לראות פעמים רבות באתרי בנייה שונים בארץ. הקבלנים קונים את הרכיבים היבשים החיוניים להכנת הבטון והפועלים שופכים את הכמויות הנכונות, מוסיפים מים ומערבבים עד קבלת תערובת בטון בה ניתן להשתמש.

אפשרות שנייה היא לשכור את שירותי הכנת הבטון של חנות לחומרי בניין. כאן חשוב לקחת בחשבון שמדובר על בטון המתאים אך ורק לעבודות ספציפיות ולכן חשוב מאוד לברר עם בעל החנות מה הייעוד של אותו בטון אותה החנות מציעה. במידה ואכן יש התאמה בין הדרישה של הלקוח לבין השירות אותו מספק צוות חנות חומרי הבטון ניתן להזמין את הטנדר של החנות עם המערבל הנייד שיגיע אל אתר הלקוח (הבית או כל מקום אחר בו הוא יהיה מעוניין) וישפוך את הבטון לאותם מקומות בו מעוניין הלקוח.

אפשרות שלישית היא בטון מוכן. אנשים שמעוניינים בעבודות שיפוץ בבית ועסקים רבים שמציעים שירותי שיפוצים, תיקונים ובניית תוספות והרחבות לבתים משתמשים באפשרות של בטון מוכן. כאן הכוונה היא אל תערובת של בטון שמגיע מוכן לתהליך הערבוב. כל שיש לעשות הוא להוסיף לו מים. בטון מוכן אידיאלי לכל מיני עבודות שיפוץ והרחבות בבית ובבית העסק.

בטון

בדיקות מקדימות לרכישת הבטון

טרם ההחלטה האם לבחור בטון מוכן חשוב מאוד לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים, כמו למשל מה התקציב שלכם, מהי אותה כמות בטון לה תזדקקו ומה רמת החוזק של הבטון בו אתם מעוניינים. לאחר החלטות אלו וטרם הרכישה של הבטון תמיד יש לוודא שמדובר על מוצר שעומד בכל דרישות התקן ובקרת האיכות הדרושה. בנוסף, יש לוודא שהמוצר נארז בשקים מחומר מיוחד שמבטיח שמירה על האיכות של התערובת לאורך זמן.

לסיכום, נכון להיום רוב האנשים מעדיפים לקנות תערובת מוכנה לשימוש של בטון וזאת משום החסכון, החוזק, העובדה שתערובת זו עמידה בפני פגעי מזג האוויר ונוחה לאחסון וכמובן משום קלות ופשטות השימוש בה.