בחירת דלת כניסה – על מה לשים דגש

דלת הכניסה היא הדבר הראשון בו נתקלים בכניסה לבית. במובן מסוים משמשת דלת הכניסה לבית ככרטיס ביקור, הרושם הראשוני שנוצר כלפי האורחים והמבקרים השונים. לנוכח עובדה זו מקפידים בעלי בתים רבים לרכוש דלת כניסה מעוצבת, אשר תמלא גם אחר תפקידה הפונקציונלי בשמירה והגנה על הבית, וגם תהווה פרטי עיצובי לכל דבר. כאשר ניגשים לבחירת דלת לפתח הבית מומלץ לשים דגש על כמה דברים חשובים.

בטיחות

לדלת הכניסה תפקיד חשוב בשמירה והגנה על בני הבית ועל החפצים הנמצאים בו, ולכן חשוב להקפיד ולרכוש דלת כניסה עמידה וחזקה. דלתות כניסה עשויות מגוון חומרים וחשוב לבדוק מאיזה חומר עשויה הדלת. פערים גדולים במחירים יכולים לא פעם לנבוע משימוש בחורים פחות איכותיים, וחשוב להקפיד לבדוק נושא זה לעומק.

עמידות ובידוד

גורם נוסף שמומלץ לבחור בעת בחירת דלתות כניסה היא רמת העמידות של הדלת. מכיוון שמדובר על דלת שתהיה חיצונית, היא תצטרך להיות עמידה בפני פגיעות מזג האוויר. גורם נוסף חשוב לא פחות הוא נושא הבידוד. דלת כניסה איכותית אמורה לבודד בידוד טרמי מפני חום וקור ובידוד אקוסטי מפני רעשים בחדר המדרגות והשכנים.

נעילה

בעת בחירת דלת הכניסה בדקו באיזו מערכת נעילה נעשה שימוש. חברות מקצועיות המשווקות דלתות כניסה לרוב עובדות עם מערכות נעילה מקצועיות ובטיחותיות ביותר. קיימות מערכות נעילה סטנדרטיות אותן אפשר לשדרג במידת הצורך. לפני שאתם רוכשים דלת כניסה ודאו כי מערכת הנעילה עומדת בכל התקנים הנדרשים.

עיצוב

כיום מהווה דלת הכניסה חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של דלתות כניסה מעוצבות בסגנונות שונים. דלתות כניסה המשלבות בעיצובן זכוכית, דלתות בסגנון מודרני, דלתות מעוצבות בסגנון כפרי ועוד מגוון סגנונות. דלתות מעוצבות מיוצרות במגוון צבעים ומחומרים שונים. תחום דלתות הכניסה מתפתח הן מבחינה עיצובית והן מבחינת פיתוחים בתחומים אחרים. אחד הפיתוחים בתחום דלתות כניסה מעוצבות נקרא דלתות קו אפס. בדלתות מסוג זה מותקנת הדלת כך שהיא נפתחת באותו קו עם משקוף הדלת, ליצירת מראה אינטגרלי.