בונים בית? כדאי שתחשבו על התקנת צנרת מיוחדת

הצנרת מייצגת את אחד המרכיבים החשובים ביותר של הבית. באמצעות שימוש בשיטות מתקדמות ניתן להתקין כיום צנרת מיוחדת ולהבטיח איתור נזילות באופן מהיר, פשוט ויעיל. אך כיצד מתקינים את הצנרת ואיך בוחרים את אנשי המקצוע המתאימים עבור המשימה?

תהליך בניית בית הוא הזדמנות מצוינת להתקין צנרת מיוחדת ולבצע את ההתאמות הנדרשות. לאחר האכלוס והמגורים קשה לבצע שינויים בצנרת מבלי להרים מרצפות או לשבור קירות, לכן כדאי להקפיד מראש על ביצוע תהליך מרכזי מן הסוג הזה. אפשר להתקין צנרת שתקל על איתור נזילות ולהבטיח גם צמצום הוצאות חודשיות ובזבוז מים. אפשרות אחרת היא לבצע שיפוץ בדירה קיימת ולשקול החלפת ברז, סיפון או התקנת כיור במטבח ובחדרים רטובים אחרים.

התקנת צנרת

התקנות בתחום האינסטלציה מבוססות על מספר הנחיות חשובות:

א. קוטר – קוטרי הצנרת צריכים להתאים להוראות היצרן. אפשר לבחור את הקוטר לפי סוג השימוש בצנרת, גודל הבית ודרישות מיוחדות נוספות.

ב. שכבה חיצונית – בעת התקנה של צינורות SP לדוגמא אסור לפגוע בשכבה החיצונית. לא כדאי גם להתקין צינור ששכבתו הפנימית פגומה היות ומצב כזה מעלה את הסיכוי לנזילות ורטיבות.

ג. זוויות וכיפופיםאיתור נזילות תלוי במידה רבה בסוג הצנרת, בזוויות ובכיפופים. הזווית של הצינור ניתנת בדרך כלל לביצוע על ידי כיפוף ידני ושימוש בקפיץ פנימי או חיצוני, שתפקידו לשמור על קוטר הצינור המקורי.

ד. תושבות – התקנת צנרת מיוחדת מחייבת שימוש בתושבות ברזים ואוגני מתכת מותאמים. האינסטלטור יכול להתחבר ישירות אל התושבות ולהשפיע על מהלך הצנרת.

כיצד מבצעים איתור נזילות?

היתרון של התקנת צנרת ברמה גבוהה הוא כאמור האפשרות לאתר במהירות רטיבות ונזילות. האיתור מבוסס על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, החדרת סיבים אופטיים וצילום באינפרא אדום. המטרה היא לזהות את מוקד הנזילה ולא לטפל רק בתסמינים המופיעים על פני השטח. עבודות איתור נדרשות בבתים פרטיים, עסקים ומבנים משותפים והן יכולות למנוע נזקים בלתי הפיכים לציוד ולרכוש.

מלבד צילום תרמוגרפי, שימוש במכשיר שמע אולטרא סאונד ואיתור מקצועי עם חיישנים, רצוי להישאר עירניים לשינויים בפעילות הצנרת. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע במהלך בנייה של בית ולהתקין צנרת שתקל על הבחנה בנזילות. חשוב להכיר את כל פתחי הצנרת, לבנות את הבית על בסיס תכנית מסודרת ולהשתמש באמצעים להגברת זרם, מניעת חלודה או מניעת הצטברות אבנית. השיקולים סביב תחום האינסטלציה רחבים מכפי שנהוג לחשוב והם מקבלים ביטוי מרכזי בתהליך הבנייה של בית חדש.

לסיכום, תהליכי בנייה או שיפוץ דירות לא יכולים להתבצע ללא התקנת צנרת מתאימה. השאיפה היא להתקין צנרת איכותית ועמידה, שתקל בעתיד על איתור נזילות. הצנרת משרתת אותנו לצרכים רבים והיא משפיעה על איכות החיים וגם על ערך הנכס בטווח הקצר והארוך.