בודק חשמל לשיפוץ בית

חשמלאי מוסמך הוא איש מקצוע שמציע שורה ארוכה של שירותים עבור לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. ההסמכה ניתנת לחשמלאי לאחר תהליך הכשרה ובכפוף לעמידה בקריטריונים שנקבעים על ידי הרשויות. אלו לדוגמא השירותים הבסיסיים שמעניק בודק חשמל מוסמך:

• תיקון קצרים ותקלות
• הוספת נקודות חשמל
• התקנת גופי תאורה חדשים
• תיקון מכשירי חשמל תקולים בבית או בעסק
• תיקון והתקנת דודי חשמל ודודי שמש
• התקנת נקודות תקשורת לפי צרכי הלקוח
• התקנת מאווררים ופתרונות מיזוג

מלבד האמור לעיל, במסגרת שיפוצים ובנייה של בית חדש כדאי לערב בודק חשמל על מנת לבצע פעולות כגון:

א. תיקון והרחבת תשתיות חשמל – העבודה המתבצעת על ידי החשמלאי רלוונטית גם בבתים חדשים וגם בשיפוץ דירות קיימות. הוא יכול לתקן את תשתית החשמל על מנת להתאימה לצרכי הלקוח, או לחילופין להרחיב את התשתית העירונית. התייעצות עם החשמלאי מונעת תקלות ונזקים בלתי הפיכים לתשתית הסביבתית.

ב. טיפול בהארקה – במסגרת תפקידיו של החשמלאי הוא אחראי גם על טיפול בהארקת יסוד ועל טיפול בהארקה ראשית. החשמלאי מטפל בהארקה על פי הוראות החוק ותוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של בקרת איכות ובטיחות.

ג. שיפוץ מערכות חשמל – טכנאי מוסמך יכול לשפץ מערכות חשמל טרם בניית בתים חדשים ודירות בבניינים משותפים. הוא מעורב בשיפוץ דירות ובין היתר יש לו את ההסמכה הנדרשת על מנת להתאים פתרונות חשמל לצרכים משתנים. בנוסף, בודק מוסמך יכול לבצע עבודות במתח גבוה.

ד. ארונות ולוחות חשמל – קבלני בניין מערבים חשמלאי לטובת טיפול בארונות חשמל וטיפול בלוחות חשמל. החשמלאי הוא איש המקצוע היחיד שמוסמך להציע שירותים כאלה במהלך בניית דירות חדשות ובתים פרטיים.

איך בוחרים חשמלאי מוסמך?

בחירה של בודק חשמל קובעת את איכות העבודה ואת תוצאותיה. קבלני בניין צריכים לבחור חשמלאי שמכיר את התחום ויש לו ניסיון עם עבודות בסדר גודל כזה. לקוחות פרטיים שרוצים לערב חשמלאי בשיפוץ דירה קיימת יכולים לבחור אותו לפי המלצות של חברים ובני משפחה. כדאי בכל מקרה לתאם פגישת היכרות עם החשמלאי ולהתעניין לגבי ההכשרה. יש דרגות שונות של הכשרת חשמלאים ויש אנשי מקצוע המספקים שירותים נלווים כגון עבודות שיפוצים, התקנת מערכות פיקוד ובקרה, התקנת מערכות בית חכם והקמת רשתות מחשבים.
חשמלאי הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר שמעורבים בהקמת תשתיות פרטיות וציבוריות. תפקידו להתאים את מערכת החשמל לצרכי הלקוח והוא מעורב גם בפרויקטים של בניית ושיפוץ בתים.