בדק בית לפני כניסה לבית חדש

חשוב מאוד לבצע בדק בית לפני כניסה לבית חדש. למרות העובדה שמדובר על בית חדש הנבנה על ידי קבלן מאושר ומקצועי, הבדיקה טרם מסירת המפתח היא חיונית ובעלת משמעות כלכלית. ראשית, בדיקה לפני כניסה לבית חדש מונעת טרטור ומרדף אחרי הקבלן והפועלים. הבדיקה מתייחסת לכל הליקויים האפשריים בנכס ובמבנה והיא אפקטיבית גם עבור דירות קטנות. שנית, בדיקה מקצרת את תהליך התיקון. מהבחינה הזו הבדיקה היא הוצאה משתלמת וחד פעמית הפועלת לטובת כל הצדדים המעורבים.

השאלה היא כיצד מבצעים בדק בית לפני מסירת המפתח ועל מה כדאי לשים דגש. כאן ניתן לציין מספר נושאים בולטים:

א. איטום ונזילות – בדיקה לפני כניסה לבית חדש היא הדרך היחידה לחשוף בעיות רטיבות. אלו ליקויי הבנייה הנפוצים ביותר ואיתור שלהם מתבצע באמצעות מכשור מתקדם.בדק בית

ב. ריצוף – הבדיקה חושפת ליקויי בטיחות, בעיות אסתטיות ונזקים פונקציונאליים של הריצוף בדירה החדשה. אין סיבה לחכות להחמרה במצב וכדאי לבצע את הבדיקה מוקדם ככל האפשר.

ג. סדקים ויציבות – בעיות קונסטרוקטיביות מאפשרות טיפול לפני אכלוס מלא של הבניין או הבית. את הבעיות חושפים עם בדק בית יסודי המבוצע על ידי מהנדסים ואדריכלים מנוסים.

ד. חלונות – רוב בעלי הבתים לא מביאים בחשבון את ההתאמה של החלונות לתקן הישראלי. חוסר התאמה גורם לירידה ברמת האיטום התרמי והאקוסטי. מנגד, בדק בית לפני כניסה לבית חדש מאפשר זיהוי של הבעיות הנפוצות הקשורות לפילוס, תקפוד חומרים ועוד.

מה הקשר בין בדק בית לבין מערכות וקרינה?

בדק בית לפני כניסה לבית חדש מומלץ גם לצורך זיהוי של ליקויים הקשורים למערכות אלקטרו מכאניות, מערכות חשמל ומערכות אינסטלציה. מעבר לכך, בדק בית הוא תנאי לאיתור קרינה סלולארית, קרינה אלקטרו מגנטית וקרינת ראדון. בדיקות מן הסוג הזה משפרות את איכות החיים ומונעות נזקים מצטברים לנכס ולבית החדש.

לסיכום, בדק בית הוא אינו פריבילגיה. את הבדיקות מבצעים בבתים ישנים ובעיקר בבתים חדשים. הבדיקות חיוניות לחשיפת ליקויים והן מאפשרות חיסכון בזמן, בכסף ובעוגמת נפש מצד הדיירים.