איתור נזילות

בדיקת איתור נזילות לפני גימור סופי

מומלץ להזמין אנשי מקצוע כדי לבצע בדיקת איתור נזילות לפני סיום בניית בתים חדשים או רכישת דירה. הבדיקה היא חלק בלתי נפרד מבדק הבית ויש לה משמעות בטווח הקצר והארוך.

בדיקת איתור נזילות לפני גימור סופי וסיום הבנייה כוללת מספר דגשים:איתור נזילות

  • איתור נזילות בתוך צנרת בניין משותף או דירה פרטית
  • ביצוע תיקוני צנרת לאחר זיהוי מוקדי רטיבות, פיצוצים או נזילות
  • איתור נזילות בקומות תחתונות, חניונים, מקלטים ומרתפים
  • איתור וגילוי בעיות איטום או נזילות בגגות ומרפסות
  • איטום באמצעות חומרים איכותיים המתאימים לאופי הנזילה

 

בנוסף, כיום מבצעים את הבדיקה עם מצלמה טרמית שאינה דורשת הרמת מרצפות או שבירת קירות. המשמעות היא שניתן לערוך את הבדיקה בכל רגע נתון גם מבלי לפגוע בלוח הזמנים של הפרויקט. הבדיקה חוסכת בהוצאות, היא מבטיחה איכות חיים גבוהה והיא מונעת נזקים מצטברים לקירות, לריצוף או לתשתית.

למה לבצע את האיתור לפני הגימור?

כל איש מקצוע יודע מדוע חשוב לבצע איתור נזילות לפני גימור סופי. ראשית, קל יותר לטפל בבעיות כאשר הן מתגלות בשלב מוקדם. הגימור מייצג את השלב האחרון בתהליך הבנייה ואחריו מאוד קשה להחזיר את הגלגל לאחור. עם תום הגימור מתקבל אישור אכלוס המאפשר לבעלי הדירה או הנכס להעביר את הציוד ולהתחיל לגור בבית. המטרה של איתור מוקדם היא לזהות את התקלה ולטפל בה באופן האפקטיבי ביותר.

שנית, בדיקת איתור נזילות לפני גימור סופי מאפשרת הנפקת דוח ממצאים מסודר. ניתן להשתמש בדוח הזה בבית המשפט או מול חברת הביטוח, להגיש תביעה נגד קבלן שלא עומד בהתחייבויות ולדרוש פיצוי. הבדיקה מבוצעת לפני גימור סופי על ידי אנשי מקצוע אובייקטיביים והיא מבטיח רמה גבוהה של אמינות ודיוק.