בודק חשמל

בבניית בית חשוב שנתייעץ גם עם בודק חשמל

בניית בית היא משימה מורכבת וארוכה מאוד, ויש סיכוי שלמרות כל התכנונים והשרטוטים עדיין יהיו בו תקלות כאשר תיכנסו אליו. כדי להימנע ממצב כזה לפחות בכל מה שקשור למערכת החשמל חשוב לעבוד עם בודק חשמל מקצועי. זה הזמן להבין מיהו בודק חשמל ומה הוא יכול לעשות לבית החדש.

מיהו בודק חשמל ומה תפקידו?

בודק חשמל הוא אחד האנשים החשובים ביותר לבדיקת מערכת חשמל חדשה. בודק חשמל הוא בהיררכיה הגבוהה ביותר מבין כל אנשי המקצוע האחרים בתחום החשמל, כמובן יותר מחשמלאי מוסמך שאותו כנראה תזמינו לבעיות קטנות יותר. מתי יש צורך בבודק חשמל? כאשר יש צורך לבדוק מתקני חשמל ולהעניק להם אישור בטיחות. את בדיקת התקינות הזו לעתים יש צורך לבצע מתוקף החוק ולעתים רק כדי להיות רגועים, כמו במקרה של בניית בית חדש.

מדוע בודק חשמל חשוב בבניית בית?

כאשר בונים בית חדש יש צורך להקים בו תשתית חשמל חדשה לגמרי. התשתית הזו יכולה להיות תקולה מאוד אם היא תתבצע בצורה רשלנית ולכן יש לעבוד עם יועץ חשמל, זהו בודק החשמל. בודק חשמל יבדוק את כל החלקים של המערכת באמצעים מיוחדים, כמו למשל מצלמה תרמית שתחשוף את ההתחממות של לוחות החשמל ואת שלמות החיווט החשמלי. חשוב שיועץ חשמל יעבוד אתכם לאורך כל הבנייה כדי שלא תתגלה בעיה בשלב מאוחר יותר שיצריך הרס של חלקים שכבר נבנו. אין צורך להסביר מדוע בדיקת מערכת החשמל חשובה כי מעבר לקפיצת הפקק, מדובר בבעיות בטיחות.

באלו נקודות הוא ייגע בבדיקה?

יש מספר בדיקות שעל בודק החשמל לבצע כדי שתדעו שהמערכת שלכם בטוחה לחלוטין. אחת מהבדיקות החשובות ביותר היא בדיקת העומס על המערכת. אין ספק כי אם מערכת החשמל עובדת אז לפחות קיום חיים בסיסי יתאפשר לכם אך כאשר תעמיסו על המערכת כמה מכשירים חשמליים באותו הזמן, כמו למשל הדלקת דוד החשמל יחד עם טלוויזיות דולקות בכל הבית וכמובן מזגן, יכול להיות שהפקק יקפוץ. אם בודק החשמל יבדוק את התחממות לוח החשמל עם מצלמה תרמית לפני אכלוס הדירה, זה לא יקרה.

איזה בודק חשמל כדאי לבחור?

יש לציין כי יש שלושה סוגים של בודקי חשמל לפי היררכיות, סוג 1 עד 3. הסוג השלישי הוא הגבוה ביותר והוא יכול לבדוק מתקנים חשמליים בעלי מתח גבוה במיוחד, כמו למשל במגזר התעשייתי. בודק חשמל סוג 2 יוכל לבדוק מתקנים בעלי מתח נמוך יותר וסוג 1 הוא זה שיהיה רלוונטי לבית שלכם. אם אתם בונים בניין גבוה מאוד שצורך חשמל רב כחלק מפרויקט נדל"ן גדול יותר ולא לצורך המגורים שלכם, אולי תצטרכו בודק חשמל בהיררכיה גבוהה יותר.