אפוקסי ליציקה

אפוקסי ליציקה

אפוקסי בכל תחום בחיינו

האפוקסי הוא חומר מהפכני שנכנס לעולם לפני פחות ממאה שנים אך נדמה שהוא תמיד היה שם. כבר בתחילת המאה העשרים ניסו לזקק אותו במגוון שיטות אך רק בשנות השלושים הצליח דוקטור יין קסטן לייצר אותו ואף רשם עליו פטנט. מאז, האפוקסי משומש בכל כך הרבה תעשיות שאי אפשר באמת לספור וגם אתם מחזיקים אפוקסי בבית בלי לדעת. האפוקסי הוא למעשה פולימר שמתקשה אחרי שהוא מתערבב עם זרז כלשהו וכך ניתן לצקת אותו לכל מקום אפשרי. האפוקסי ליציקה משומש רבות בשימושים עסקיים, תעשייתיים ופרטיים בדבקים, בצבעים ועוד.

איפה משתמשים באפוקסי ליציקה?

  • השימוש הבולט באפוקסי הוא צבע אפוקסי. לא סתם צבע אפוקסי הוא אחד הצבעים היקרים ביותר, הוא איכותי מאוד ומצדיק את המחיר. אך כשרוצים לתת דוגמה קלאסית לאפוקסי ליציקה יש צורך לציין את הדבקים. דבקים אפוקסיים הם דבקים חזקים מאוד שיכולים להדביק כל דבר. ישנם דבקים שמורכבים מאפוקסי אך הם מדוללים מאוד והתרכובות הכימיות שלהם פחות חזקות.

 

  • ככל שהאפוקסי פחות מדולל הוא צמיגי יותר וניתן להדביק איתו כל דבר: עץ, פלסטיק, זכוכית, מתכת ועוד. השימוש הזה בחומר הנפלא הוא אחד מהנפוצים ביותר גם במכשירים שאנו משתמשים בהם יום יום כמו אופניים, מאווררים ועד מטוסים וצוללות.

 

  • אפוקסי ליציקה משמש גם לרצפות רבות. האפוקסי מתקשה מהר מאוד ולוקח לו בערך יומיים עד שכבר ניתן לדרוך עליו והוא מכיל יתרונות רבים כמו עמידות חזקה כנגד פגיעות חיצוניות ומשקל רב שמונח עליו, כמו למשל בחניונים או אולמות ספורט, הוא עמיד מאוד לאש ואפילו לחומצות. קל מאוד לנקות אותו והוא יכול להגיע בצבעים.

 

אפוקסי ליציקה

אפוקסי ליציקה ניתן לשימוש קל ופשוט והגמישות הזו היא מה שהפכה אותו לחומר מצטיין. בעזרת האפוקסי ניתן להדביק כל דבר גם במקומות הכי קשים כולל הדבקה שתחזיק מעמד באופן איכותי מתחת למים. האפוקסי מתקשה במהירות ובהדבקות קטנות תצטרכו לחכו תמעט זמן כדי לקבל הדבקה חזקה במיוחד. ההתקשות שלו לאחר היציקה אינה תלויה באוויר אלא בתהליכים הכימיים שקורים בו מה שנותן למגוון רחב של לקוחות שימושים נוחים ואיכותיים.