איתור נזילות באמבטיה

איתור נזילות באמבטיה

אנחנו נכנסים להתקלח ביום שגרתי רגיל למדי, ממלאים את האמבטיה הנפלאה שלנו ונופים לתוכה כדי להירגע. זה יכול לקרות ביום קר למדי בה נמלא את האמבטיה במים חמימים שיעשו לנו זרמים בגוף ויכול להיות אמבטיה קרה ביום חמסין, אך אז, קורה הנורא מכל: אנחנו רואים שכל האמבטיה מוצפת במים. נזילות הן דבר שגרתי שיש לפתור אותו מידי ואי אפשר לדחות את הטיפול כיוון שלא רק שנבזבז סתם מים וכסף אלא המצב יחמיר. נזילות יכולות להיות בגלל פיצוץ בצנרת ויכול להיות שחיקה של הצנרת הקיימת ואי יעילותה. מה עושים במקרה של נזילות?

איתור נזילות מים והטיפול בהם

  • בעקבות נזילה באמבטיה או כל בעיה אחרת בצנרת הביתית שלכם, יכול להיות שזרם המים שיוצא לכם מהברז יהיה חלש מאוד. הזרם חלש כתוצאה ישירה מירידת הלחץ בצנרת וזה בגלל, אתם מנחשים נכון, נזילה. יכול להיות שמדובר בשעון מים סגור למחצה או בעיות אחרות אך בהנחה שאף אחד לא מתעסק לכם עם לוח השעונים של הצנרת הביתית יכול מאוד להיות שמדובר בנזילה.
  • שינוי צבע בקירות האמבטיה או כל קיר אחר שעובר מעליו או בתוכו צינור מים מעיד על נזילה. בכל מקרה שיש שינוי צבע מדור בנזילה גם אם אתם לא יודעים שעובר שם צינור, הרי הקיר לא מחליף צבעים בגלל חום או מצבי רוח. המים יוצאים ומטפטפים אל תוך הקיר כשזה נהיה כהה יותר בצורה בולטת וכך הנורה אצלכם נדלקת, הגיע הזמן לטפל בנזילה.

 

איך המומחים מאתרים את הנזילות?

כשמדובר במומחי אינסטלציה, בעלי מקצוע עם כלים חדשניים וניסיון רב שנים, הם יאתרו את הנזילות ביתר קלות עם אמצעים מתקדמים יותר. עד השימוש באמצעים אלו היה צורך להרוס את קיר ולחפש את הנזילה בצורה מסובכת יותר כאשר היום הדברים הרבה יותר פשוטים:איתור נזילות באמבטיה

מצלמת סיב אופטי: מצלמת זו קטנה מאוד ויכולה להיכנס לכל צינור. ממש כמו רופא, יכול לאבחן ולאתר האינסטלטור את הנזילה במהירות וביעילות ללא מאמץ מיוחד.

מצלמה תרמית מאתרת את הנזילות ביתר קלות: היא פועלת על ידי מציאת ההבדל בין טמפרטורת המים לעומת הסביבה וכך נין לראות היכן המים יוצאים מגבולות הצינור.

מה הסכנה בנזילות?

דבר ראשון, אסתטיקה. נזילות מכערות לנו את הבית וגם לאנשים שהנראות לא חשובה להם, נזילות יהרסו את היום. נזילות נותנות לקירות מראה נוראי של כמה צבעים כאשר החלק העליון רטוב וגם מעלה ריח רע בגלל הלחות שבתוכו. בנוסף, מבנה שמתקיימת בו נזילה הוא מבנה לא תקין שיכול להישחק ולהיהרס לאט לאט במידה ולא נטפל בבעיה לאורך זמן. המבנה נהיה חלש עוד ועוד ולכן בנזילות אסור לזלזל וכמובן לטפל בהם בדחיפות.

אולי הדבר שהכי ידבר אל כל הקוראים הוא כמובן הכסף. נזילות גוררות נזק פיננסי לא קטן והטיפול בהם יהיה יקר יותר ככל שהנזילה תחמיר לכן מומלץ לעצור אותה בזמן. היא תהיה יקרה יותר לא רק בגלל שהנזק יהיה גדול יותר והאינסטלטור יעבוד יותר אלא בגלל כמות המים שתתבזבז והקירות שתצטרכו להחליף. אז בפעם הבאה שתצטרכו לבצע איתור נזילות מים באמבטיה או בשירותים, כדאי שתפעלו מהר מבלי להתמהמה.