בריכות שחיה

אינסטלציה של בריכות שחיה

מהי האינסטלציה של בריכות השחייה?

כאשר מדובר על התחום של בניית בריכות שחיה, חשוב מאד להיות מודעים לרכיבים החשובים הקשורים לאינסטלציה של בריכות השחייה. מדוע האינסטלציה היא בכלל שחקן מרכזי בבריכות השחייה? יש לזכור שקודם כל מדובר על סביבה מימית – ולכן ברור שלאינסטלציה יש בה מרכיב משמעותי מאד. אולם במקביל יש לזכור שהבריכה עלולה להיות גם כר לזיהומים  אם לא מטפלים בה כיאות. בעזרת אביזרי האינסטלציה המתאימים, אפשר לדאוג שהבריכה תהיה תמיד נקיה, וגם אפשר לקשר את אביזרי האינסטלציה למרכיבים נוספים של בניית בריכות שחיה, שעליהם נעמוד בהמשך.

על מה נקפיד בתכנון האינסטלציה?

  • ניקוי וסינון – כשמתחילים לעבוד על בניית בריכות שחיה יש להתייחס היטב למרכיבים של ניקוי וסינון המים. הסינון של המים האו קריטי משום שהוא מונע מגושי לכלוך מוצקים גדולים במיוחד להיכנס לתוך הבריכה, והדבר מסייע מאד לשמור על הניקיון שלה. יש לעתים גם מכשירים קבועים, שמנותקים מרכיבי האינסטלציה שדואגים לשמור על הבריכה מטוהרת ונקיה ואפשר להשתמש בהם במקביל, אך הדבר בכל מקרה לא מהווה תחליף למתקני הסינון.
  • מתקני חימום – אם מדובר על שימוש בבריכה בחורף, יש להצטייד באביזרי אינסטלציה מתאימים, אשר יהיו קשורים לגופי החימום של הבריכה. כיום למשל אפשר לחמם את הבריכה באמצעות צנרת הגז שיש במקום, אך אפשר להשתמש גם באמצעים נוספים. כך או כך, חשוב שיהיה תיאום מלא בין כל סוגי הצנרת.
  • התקנת המשאבות – עוד רכיב חשוב בנושא האינסטלציה הוא המשאבה של הבריכה. המשאבה דואגת לכך שתהיה כמות קבועה של מים בתוך הבריכה, וכך מונעים הצפה או יובש, דואגים לניקוי קבוע, וכיו"ב.

לשלב הכל עם תהליך הבניהבריכות שחיה

כמובן שהרכבת האינסטלציה לבריכה, קשורה בעבותות לנושא של בניית בריכות שחיה. למעשה, כשמתחילים לבנות את הבריכה, חובה להתייחס גם לסוגיית הצנרת והאינסטלציה, ואותו גורם צריך לתכנן עבורכם את כל ההיבטים.