אינסטלטורים בתוכנית יצאת צדיק

התכנית יצאת צדיק עוסקת בבדיקה אקראית של אנשי מקצוע. במאמר הבא נסביר כיצד מתבצעת הבדיקה ונבין האם היא רלוונטית גם עבורנו בתור לקוחות

כל אחד מאיתנו מתמודד עם סוגים שונים של חששות טרם הזמנת אנשי מקצוע. אנו לא תמיד יודעים במי לבחור, במי לתת אמון את את מי להכניס לבית. הדבר מסתבך כאשר אנו נאלצים לפתור תקלות חמורות ובלתי צפויות. יש הרבה בעלי מלאכה שינצלו את תום הלב של הלקוחות ויגבו מחירים מופרזים עבור תיקונים פשוטים. בדיוק בשביל זה הומצאה התכנית יצאת צדיק, בהנחייתו של חיים הכט.

התכנית בודקת אנשי מקצוע מכל התחומים. הפקת התכנית מטמינה מצלמות נסתרות בבית שאמור להיראות שגרתי לחלוטין ולאחר מכן מזמינה אנשי מקצוע לטיפול בתקלות. אנשי המקצוע מגיעים ופוגשים לקוח, שהוא למעשה שחקן עם הוראות מדויקות. המצלמות מתעדות את עבודתו של איש המקצוע ומאחורי הקלעים מתבצעת פרשנות אובייקטיבית. המטרה היא לזהות את איכות השירות הניתן על ידי אנשי מקצוע ובעיקר להבין מי מהם יוצא צדיק.

השוואה בין בעלי מלאכה בתחום האינסטלציה

אפשר לקחת כדוגמא את תחום האינסטלציה שבאחת התוכניות ניצח אינסטלטור בירושלים שנבחן בכמה היבטים, על מנת להבין כיצד מתבצעת השוואה בתכנית יצאת צדיק. השוואה מן הסוג הזה תהיה מבוססת על שלושה פרמטרים מרכזיים:

א. הגינות – בראש ובראשונה בודקות המצלמות הנסתרות האם איש המקצוע כנה לחלוטין מול הלקוח. הוגנות יכולה לבוא לידי ביטוי בהצבעה על גורמים שונים לבעיה, בהפנית תשומת ליבו של הלקוח לאלטרנטיבות ובחיפוש אחר הפתרונות הפשוטים והזולים ביותר. הגינות היא ערך עליון בתחום של בעלי מקצוע ולכן היא מקבלת עדיפות.

ב. מחיר – התכנית גם בודקת את המחיר הנקוב על ידי אנשי המקצוע בהשוואה למחירון המקובל בתחום. אינסטלטור המוזמן לפתיחת סתימה לדוגמא יכול לגבות מחיר בטווח של מאות עד אלפי שקלים. לא כל הלקוחות ובעלי הבתים מבינים מה משפיע על המחיר או מכירים את העלויות הממוצעות. תפקידה של התכנית הוא להצביע על מחירים מופרזים ולהגביר מודעות גם בקרב הקהל הרחב.

ג. מקצועיות – מלבד האמור לעיל, הסקירה המקצועית המתבצעת על ידי המצלמות הנסתרות של התכנית יצאת צדיק עוזרת גם לבחון את רף המקצועיות. המנחה חיים הכט נמצא כל הזמן מאחורי הקלעים עם נציג מקצועי מטעם ההפקה, המסביר את הפעולות הנערכות על המסך. המקצועיות נבדקת לאור התקלה הקיימת ולפי שיטת הטיפול הנבחרת.

כיצד התכנית יכולה לעזור לנו בתור לקוחות?

השאלה המרכזית היא האם התכנית יצאת צדיק יכולה גם לעזור לנו בבואנו  לבחור אנשי מקצוע או אינסטלטורים. הדעות חלוקות בנושא הזה, היות ולא לכולנו יש את הזמן והידע להשוואה קונקרטית בין בעלי מלאכה.

מצד שני, התכנית אכן מעלה לדיון ציבורי את הנושא של הגינות, מחיר ומקצועיות ובכך היא מפנה את תשומת ליבנו למאפיינים של שירות מקצועי ואמין.