אילו סוגי גגות פתוחים יש בעליית גג

יש מגוון רחב של גגות מדליקים שיכולים לספק לכם ולמשפחה שלכם עוד חדר לגור בו או לכל הפחות עוד פינת ישיבה, אך ללא ספק גג פתוח ועוד עם עליית גג הוא אחד המלהיבים ביותר. זה הזמן להבין אלו סוגי גגות פתוחים יש בעליות גג, למה הם כל כך מגניבים וכיצד בונים אותם ומי עוזר במשימה.

מה זה גג פתוח בעליית הגג?

גג פתוח בעליית הגג הוא למעשה עליית גג שיש בה פתח שדרכו אפשר לראות את השמיים בין אם מדובר על מרפסת קטנה או על חלון גדול. יש כיום גגות רבים בעליית הגג שהפכו להיות שקופים כדי להכניס אור טבעי , בדרך כלל אם זה המצב אז לא מדובר במקום שישנים בו אלא יותר בפינת ישיבה שיש בה אור טבעי. גג פתוח בעליית הגג יכול להיות אחד הרעיונות הכי טובים שיש, הוא יכול להכניס הרבה אנרגיה לבית והוא גם יכול להיות מקום נעים ונחמד לשבת בו ואפילו לישון באופן קבוע. השאלה היא איך בונים את עליית הגג בצורה הזו וכמה זה עולה וזה הזמן להיכנס יותר לעומק הפרטים.

אלו סוגי גגות פתוחים קיימים?

• אחד מהסוגים הנחשקים ביותר של עליית גג היא זו שמגיעה עם מרפסת. כאשר יש לכם מרפסת בעליית הגג ערך הבית עולה משמעותית , אמנם הוא עולה בכל מקרה אם עליית הגג מסודרת אך הוא יהיה גם אטרקטיבי הרבה יותר והעיצוב שלו ישתפר אם תהיה בו מרפסת. כדי להקים מרפסת בעליית הגג יש צורך בבנאים מוסמכים ומנוסים וזה רעיון ששווה להשקיע בו אם אתם מהטיפוסים שאוהבים לשבת באוויר הפתוח ולהירגע.

• מלבד מרפסת בעליית הגג יש גם אפשרות לשלב בו זכוכיות בכל מיני מקומות. אפשר להתקין חלונות גדולים מאוד בעליית הגג, אפשר להתקין את הזכוכית גם בחלק העליון של עליית הגג ואפילו ליצור גג שלם מזכוכית, והכל כמובן לפי תקנות הבנייה. מלבד האישורים שתצטרכו לקבל תצטרכו גם לזכור שהזכוכית לא מבודדת כמו חומרים אחרים, ולעתים השמש יכולה להיות מועקה די רצינית. עם זאת האור הטבעי הוא יתרון עצום.

כיצד בונים גג פתוח בעליית הגג?

כדי ליצור פתח בעליית הגג ולשפץ אותה כך שיהיה ניתן להקים בה מרפסת או חלונות גדולים אתם חייבים עזרה מחברה מקצועית. יש חברות שאמונות על שיפוץ עליות גג ותיקון גגות, כולל כמובן איטום שנדרש כדי שתהיה איכות שהייה תקינה. הגג יכול להיות פתוח לחלוטין בחלק גדול ממנו או בחלק קטן, הוא יכול להיבנות מחומרים שונים שחלקם יהיו איכותיים ויקרים יותר וחלקם פחות, והכל תלוי בלקוח שהוא זה שנותן את המילה האחרונה. כל מה שנשאר לכם לעשות זה לחפש את החברה המתאימה שתספק לכם את התכנון והבנייה על הצד הכי טוב שיש, ולשם כך יש לסקור את השוק היטב.

מה עלויות התקנת גג פתוח כזה?

עלויות התקנת חלונות או בניית מרפסות בעליות גג יכולות להיות בטווח רחב מאוד ואפילו ההערכה תהיה קשה. המחיר יכול לנוע בין 10 אלף שקלים בלבד ועד ל-100 לף שקלים וכמובן שיש סיכוי שהמחירים גם יחצו את הרף הזה. הכל תלוי בשטח הגג, ברצונות של הלקוח, בחומרים שהוא ירצה לבחור וכמובן גם בעיצוב הכללי. כל אלו משפיעים מאוד על המחיר, אך חשוב לזכור שמשפרים משמעותית את ערך הבית וזה דבר שיועיל לכם בטווח הארוך. על ידי סקר שוק תוכלו להוזיל את העלויות אך לא תמיד הפערים יהיו גדולים כל כך.