איך תדעו איזה מזגן מומלץ עבורכם?

שתי העונות הכי חזקות בכל מה שקשור לקניית מזגנים, הן החורף והקיץ ולא בכדי. אחרי הכל, אלו העונות שבהן אי אפשר כמעט בלי מזגן. כדי להתגבר על הקור, וכמובן כדי להצליח לצלוח את הקיץ הישראלי הלוהט.
בשוק קטן ומשגשג של מזגנים כמו ישראל, קל ליפול לטריקים ומבצעים על מזגנים מבלי שאלו באמת יתאימו לכל הצרכים האישיים ולמעשה יתגלו כהוצאה מתגלגלת שתצריך אתכם לתוספות ושיפורים כדי להצליח לקבל מענה לכל צרכיכם המשתנים.  אז איך בוחרים בצורה נכונה ושקולה את המזגן שהכי מומלץ עבורכם? הנה כמה טיפים שאספנו, בין השאר בשיתוף  המומחים של אלקטרה מיזוג.

המזגן הכי מומלץ עונה קודם כל על דרישת התפוקה הנדרשת

אחד המדדים הכי חשובים בכל מה שקשור לבחירת מזגן שיתאים לכם, הוא נושא תפוקת המזגן. תפוקת המזגן היא למעשה כמה כוח נדרש מהמזגן המבוקש בכדי לקרר או לחמם חלל בעל נפח מסויים נדרש. שימו לב שמספר חדרים גדול יותר, במידה ולא מעוניינים במזגן לכל חדר, ידרוש תפוקה גבוהה יותר. גם בית או דירה שהבידוד בהם אינו מספק דיו, ידרשו תפוקה גבוהה יותר, משום שהחום והקור אינם נשמרים דיים בחלל המבוקש.

המחיר של החנות לא מייצג את שוויו האמיתי של המזגן

כן, זו נשמעת אמירה קצת מוזרה. ובכל זאת, מחירו של מזגן לא מתחיל ונגמר רק בתגית המחיר. אלא בכל מה שמתלווה אליו- זמינות השרות, זמן האחריות (האם יש אחריות לשנה ואחריה כל שנה היא בתשלום, או שמראש האחריות היא ארוכת טווח), אופי ההתקנה- האם מגיע קודם כל יועץ הביתה לבדוק את התאמת המזגן שבחרתם לחלל המבוקש לקירור או חימום, או שמה שקניתם הוא שיותקן ללא ייעוץ מקדים. כמו כן בידקו האם יש למזגן תו תקן ישראלי, האם יש למזגן "פיצ'רים" מיוחדים- למשל מערכת סינון כפולה, מדחס חדשני שחוסך בחשמל ועוד.  כדי לחשב את כל אלו, המומחים של אלקטרה בנו טבלה שימושית במיוחד המשקללת את כל המרכיבים החשובים הללו לתוך טבלה שתסייע לכם לחשב את המחיר האמיתי של המזגן ומה הכדאיות שלו, העומד מאחורי המחיר הגבוה במקרים מסויימים או המאוד זול במקרים אחרים. כך תוכלו להבין האם זה באמת המזגן הכי מומלץ עבורכם  .

מעבר לחישוב היבש הזה, כמובן שתמיד מומלץ גם לבדוק באמצעות הרגליים-  בצעו סקר שוק מקיף, השוו מחירים וקבלו הצעות מחנויות שונות ויצרנים שונים כדי שתוכלו להתאים את המזגן עד כמה שניתן לדרישות התקציב האישי שלכם ולקבל ערך ממשי למחיר שאתם עומדים לשלם.

התייעצו עם חברים ומכרים על סוג המזגנים שלהם

כמו במקרים רבים אחרים, גם פה, חוות דעתם של אחרים שאתם סומכים עליהם, היא חשובה. התייעצו עם חברים שיש להם מזגנים – כמה הם מרוצים מהם? האם הם עושים את העבודה? כמה זמן לוקח להם לקרר או לחמם את החדר, כמה פעמים כבר הספיקו להתקלקל ואיך היה השירות? לחוות הדעת הללו ערך חשוב בגיבוש דעה לגבי מותג המזגן עליו תלכו, ולגבי החלטה בדבר סוג המזגן עצמו שתיקחו.

התחשבו גם בזמני השהייה שלכם בכל חדר

עוד אלמנט שחשוב לקחת בחשבון כאשר רוצים לקנות מזגן, הוא עד כמה אתם שוהים בחדר או בחלל המסויים. כאשר מדובר בחדר השינה, עדיף לעיתים לא לקחת מזגן מאוד חזק, שכן חדר שינה הוא מקום ששוהים בו לא מעט ומיזוג רועש וחזק, עשוי להפריע על השהייה בחלל קטן וסגור שכזה. זאת בניגוד למשל, לשהייה בסלון שהוא חלל מרווח הרבה יותר לרוב ופתוח ולכן כדי להביא אותו לטמפ' הנכונה, יידרש מזגן חזק יותר ומתקדם.

אם ננסה לתמצת את העצות שניסינו להביא פה, ניתן לומר לסיום כי העצה הכי חשובה היא להסתכל קצת מעבר לתגית המחיר. יש הרבה שיקולים ופרמטרים שחשובים הרבה יותר מן המחיר ועליהם חשוב לא להתפשר. כדי שתוכלו ליהנות מהמוצר – מזגן במקרה הזה, לאורך זמן וביעילות המירבית.