ריצוף

איך עושים חיפוי עץ לקיר

אם אתם רוצים רענון בעיצוב הבית אולי כדאי לכם לרדת מהרעיון של שיפוצים כוללים, כי הם יקרים ומסובכים מידי. במקום לחשוב בגדול וביקר, אולי תחשבו בקטן וביעיל וזה בדיוק הזמן שבו אנו נספר לכם על חיפוי עץ לקיר. איך עושים חיפוי עץ לקיר? מה זה בכלל? למה הוא טוב? הנה כל הפרטים.

באלו עצים משתמשים?

כדי להבין איך עושים חיפוי עץ לקיר קודם כל צריך להבין מה זה בכלל אומר. חיפוי עץ לקיר הוא למעשה חתיכות עץ בגודל, בעיצוב, בצע ומסוג שונה, שמותקנים על הקיר בחלקו הפנימי או החיצוני. העץ טבעי ולמרות שיש כיום גם חיפויים סטטיים דמויי עץ, אין ספק שהמקור הוא הטוב ביותר מבחינת ההרגשה והעיצוב. ניתן להשתמש במגוון רחב של עצים כאשר יש עצים שקל יותר לעבד ולכן הם יהיו זולים ופופולריים יותר. יש עצים בהירים יחסית כמו עץ אגוז או עץ גושן ויש עצים יותר כהים כמו איפאה וכן הלאה.

אלו סוגי חיפויים קיימים?

יש מגוון רחב של סוגי חיפויים כאשר כמו שכבר אמרנו תחילה, כדי לעשות חיפוי עץ יש צורך לבחור תחילה את סוג העץ לפי העיצובים והתכונות שלהם. עבודת הייצור של החיפוי אינה קצרה ופשוטה והיא דורשת עבודה מסודרת מאוד. יש צורך לחתוך את העץ לרצועות דקות יותר ולבצע את כל הגימורים הנדרשים שכוללים ליטוש ולאחר מכן מריחת חומרם משמרים כמו לכה. כמו כן צריך לזכור כי יש חיפויים שמיועדים למתאר חיצוני ולכן הם יצטרכו להיות עמידים הרבה יותר.

כיצד מתבצעת ההתקנה?

כאשר החיפוי מוכן כבר להתקנה כל מה שנשאר הוא פשוט לתלות אותו. התלייה של החיפוי לא אפשרית על ידי דבק אלא אך ורק על ידי עיגון מכני. העיגון המכני למעשה לא הורס את הקיר וזה אחד היתרונות החשובים שלו. ההתקנה יכולה להתבצע תוך פחות משעה אם מדובר על קיר אחד פשוט או חצי יום לכל היותר אם מדובר על התקנת חיפויים בכל הבית. לעתים יש צורך להשתמש במנוף הרמה בעיקר כאשר מדובר בהתקנת חיפוי חיצוני.