בטון מוחלק

איך מכינים ועושים בטון מוחלק?

כמעט בכל מקום שאליו אתם הולכים, אתם נתקלים בבטון מוחלק. הבטון המוחלק הפך אכן לאחת משיטות הריצוף הפופולריות ביותר בשנים האחרונות, ונראה שממש אי אפשר להתחמק ממנו. אנו מוצאים כיום משטחים של בטון מוחלק בבתים פרטיים, בבנייני מגורים, בחניונים, במרכזים מסחריים, במשרדים, ובמקומות נוספים.

 

בטון מוחלק

 

אז איך עושים בטון מוחלק? באילו כלים עלינו להשתמש כדי להכין את הריצוף? הנה כל תהליכי היצירה של הבטון המוחלק, שלב אחר שלב:

כל שלבי הייצור

הכנת השטח – קודם כל, יש לוודא שהשטח מוכן להנחה של בטון מוחלק. את הבטון המוחלק ניתן להתקין על גבי משטח שאיננו קיים עדיין, אבל גם ניתן להתקין אותו על משטח קיים וזה היתרון שלו. מורחים שתי שכבות של חומרים מיוחדים אשר יוצרים משטח מיושר לחלוטין על גבי המשטח השיר או מעל לתשתיות, ולאחר מכן אפשר להתחיל לעבור לשלב הב אשל הנחת הבטון עצמו.
יציקת הבטון – כעת שמים את רשת הברזלים המיוחדת, ועליה יוצקים שכבה של בטון מוחלק. הבטון בשלב זה הוא כמובן עדיין לא מוחלק, אלא מהווה בטון רגיל מסוג קל. את השכבה הזו אנחנו גם ניצוק יחד עם חומרים שנקראים נוגדי שחיקה, ותפקידם לשמור על השכבה הבסיסית איכותית וחזקה. לאחר מכן, ניצוק שכבה נוספת של בטון.
יצירת ההחלקה – כעת מגיע השלב שבו הבטון הרגיל הופך לבטון מוחלק. באמצעות מכשיר מיוחד שנקרא הליקופטר ומצויד בארבעה להבים שמסתובבים במהירות, בעצם משטיחים את הבטון. ההחלקה עם ההליקופטר חיונית ליצירת בטון מוחלק בשכבה אחידה וטובה מאד.
מילוי ואיטום – כעת מגיע שלב הבקרה. מוודאים שאין שום אזור בבטון המוחלק שיש בו פוטנציאל לסד או שלבר בעתיד, ואם מזהים אזור כזה – אוטמים אותו עם עדו בטון. לאחר מכן אוטמים את הכל עם שכבה של סילר ונותנים לאזור להתייבש.

מזל טוב! יש לכם משטח

זה הכל – מקץ כל השלבים הללו ,יש לכם משטח מוכן ואתם יכולים להשתמש בבטון המוחלק כאוות נפשכם. מבחינת לוחות הזמנים, צריך להבין שמדובר על כמה ימי עבודה כי בכל פעם צריך להמתין שהשכבה הקודמת תתייבש.