איך מטפלים בסתימה מרכזית בבניין במקרה של הצפות ביוב

מה גורם למצב של הצפות ביוב בבניין? מה ההשלכות של סתימה מרכזית?

מצב של הצפות ביוב הוא מצב בעייתי ביותר בסביבת החיים של כל אחד ואחד מאתנו. בין אם מדובר במקום העבודה שלנו, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבית שלנו – ישנם מצבים בהם הביוב שלנו עולה על גדותיו, ומים מלוכלכים עם ריחות רעים מציפים את הבניין, בעיקר בקומותיו התחתונות יותר. מצב זה נגרם כתוצאה מסתימה בתשתית הביוב המרכזית של המבנה – סתימה שמצטברת מלכלוך וחומרים שומניים הנצברים לאורך שנים, ובסופו של דבר סותמים את תשתית הביוב במבנה כולו. כעת נבין כיצד לטפל במצב זה.

כיצד מטפלים במצב זה של סתימה מרכזית הגורמת להצפת ביוב בבניין?

  • מה צריך לעשות? בכדי לטפל בסתימה המרכזית שגורמת להצפות הביוב בבניין, יש צורך בביצוע של שטיפה בקווי הביוב – שטיפה שתפתח בלחץ מים גבוה ובצורה פיזית את הסתימה שנוצרה בהם, בכיוון ההפוך לכיוון הזרימה הרגיל במערכת זו. לאחר מכן יש לבצע שאיבה חזקה בהתאם בקווי הביוב בכדי להבטיח את תקינותם – ובכדי לבצע את שתי המלאכות האלה גם יחד יש צורך בשירות של ביובית.
  • למי עליכם לפנות? כאמור, השירות הרלוונטי במצב של סתימה מרכזית בבניין הוא שירות של ביובית. אם אתם לא יודעים במה מדובר, נסביר כי ביובית היא משאית בעלת משאבה חזקה לשאיבה של קווי הביוב וההצפה, וכן צינור ליצירת לחץ מים גבוה והזרמה בקווי הביוב – וכך למעשה מדובר בדיוק בשירות הנחוץ במצב של סתימה קשה בקווי הביוב. כדאי לוודא שפונים לשירות מהיר ואיכותי שיודע להגיע במהירות לבניין שלכם ולבצע את העבודה הנחוצה – שכן מדובר בתקלה שפוגעת באופן מהותי ביותר בשגרת החיים שלכם.

המפתח לטיפול יעיל בהצפת הביוב הוא שירות מקצועי בתחום הביוב

המפתח החשוב ביותר לטיפול יעיל בהצפות ביוב הוא כאמור הפנייה לשירותי הביוב המקצועיים שמסייעים לכם במצב זה, בדגש על הביובית שתגיע ותפתח את הסתימה שגורמת להצפות אלה. זוהי הדרך היעילה ביותר לעשות זאת, ועליכם לאתר שירות איכותי בתחום לשעת הצורך.

המאמר באדיבות א.א.ר ביובית בתל אביב