חומרי בניין

איך מבצעים איטום גגות בסנפלינג?

איטום גגות בסנפלינג
איטום גגות בסנפלינג
אחת הדרכים המיוחדות ביותר לביצוע של עבודות איטום גגות, היא ביצוע באמצעות כלים של סנפלינג. אנו רגילים לחשוב על הסנפלינג יותר בתור ספורט אתגרי – ופחות בתור אמצעי שיכול לסייע לעבודות שונות של שיפוצים. אולם האמת היא שכיום, כמעט כל עבודה שיש לבצע אותה בגובה רב ובתנאים מאתגרים יחסית – מתבצעת עם כלי סנפלינג. אחרי הכל – מה שמספיק טוב לטובת טיפוס על הרים ומצוקים בטבע הפראי – בוודאי יכול להתאים לטובת ביצוע עבודות של איטום גגות על מבנים שונים. אז איך זה מתבצע ומה חשוב לדעת על הצורך בעבודות הללו?

הסנפלינג נותן יכולות חדשות

  • מתי יש בכך צורך? – חשו מאד להבין מתי עבודות של איטום גגות באמצעות סנפלינג בכלל נדרשות. הדבר לרוב נדרש כאשר צריך לבצע את עבודות האיטום ללא הקמה של פיגומים שונים, כאשר מדובר על בתים בשיפוצים. מדוע זה קורה? ממגוון רחב של סיבות הקשורות לתנאי הסביבה. הדבר שחשוב לזכור בכל מקרה הוא, שלעתים הדרך היחידה להגיע בגישה לגג ולחלקים שונים על הקירות הסמוכים לגג – היא באמצעות הסנפלינג.
  • מי מבצע את העבודה? – מי שמבצעים את העבודות של האיטום עם הסנפלינג, הם כמובן אנשים אשר מתמחים באופן כללי בעבודות של איטום גגות ובעבודות בגובה, אבל יש להם הכשרה נוספת – של אנשים שהוכשרו לעבוד עם כלי הסנפלינג. מדובר על אנשים שעברו ממש הסמכה פורמלית בתחום, בבתי ספר לסנפלינג בארץ, וכך בעצם הם יכלו לשלב בין שני התחומים, ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. יודגש שמי שלא עבר הסמכה רשמית בשני התחומים – פשוט לא יכול לבצע את העבודה הזו וחל עליו איסור – משום שיש לשמור על כללי בטיחות מחמירים מאד.

כמה זמן עבודה כזו לוקחת?

תלוי מאד כמובן במהות הפרויקט וסוג האיטום שיש בו צורך. מאחר שלעתים קרובות איטום גגות עם סנפלינג כולל בתוכו גם איטום של הקירות החיצוניים במבנה, איטום האדניות, ועוד חלקים שונים, הרי שמדובר על עבודות מאסיביות למדי, ומדובר לרוב על כמה ימי עבודה.