ארונות חשמל שיוצרו ע"י חיתוך בלייזר

איך לשדרג את הבית עם חיתוך בלייזר?

שימוש בלייזר מאפשר חיתוך מדויק של מתכות ולכן נותן מענה על שורה ארוכה של צרכים במהלך בנייה, שיפוץ או עיצוב בתים פרטיים. במאמר הבא נרחיב על כך ונביא טיפים לניצול היתרונות של חיתוך בלייזר

הטכנולוגיה של חיתוך בלייזר נפוצה בענפי התעשייה השונים ולעיתים גם לקוחות פרטיים משתמשים בה. יחד עם זאת, אין ספק כי אחת המגמות המפתיעות של השנים האחרונות כוללת חיתוך בלייזר גם במהלך בנייה, שיפוץ ושדרוג בתים. במקום להסתפק בפתרונות המתכת הרגילים והבנאליים, ניתן לנצל את היתרונות של הלייזר ולחתוך מגוון סוגי משטחים בכל גודל, צורה ודוגמא.

מהו בעצם חיתוך בלייזר?

חיתוך בלייזר מתבצע על ידי מיקוד קרן לייזר בעלת הספק גבוה. החיתוך מבוסס ברובו על תכנון ושימוש במחשב, אולם בפועל מופנית קרן הלייזר אל פני החומר המיועד לחיתוך שבהינתן עוצמה מספקת מגיב בתהליכים כמו התכה, אידוי או פיזור. קרן הלייזר פועלת לפי מרחק מיקוד שבין העדשה לבין החומר ולכן מדובר על חיתוך יעיל במיוחד בלוחות שטוחים. מצד שני, עובי החומר ניתן לחיתוך תלוי בעוצמה של קרן הלייזר ולכן מתכות דורשות מכונות תעשייתיות גדולות וזמן עבודה ארוך.

מה אפשר לייצר עם חיתוך לייזר מדויק?

מומלץ לפנות לאנשי מקצוע העוסקים בתחום של עיבוד מתכות ולשאול מה אפשר לייצר באמצעות חיתוך מדויק. יש מגוון רחב של אפשרויות מתוכן ניתן לבחור:

א. דקורציה – פריטים דקורטיביים ממתכת משנים לחלוטין את האופי של הבית, משדרגים את מראה חלל הפנים ומתאימים גם לחלל החוץ כמו הגינה, המרפסת או החצר. אפשר לבצע חיתוך מדויק בלייזר של פריטי מתכת דקורטיביים ולהוסיף אלמנטים מודרניים לעיצוב הרגיל.

ב. ארונות חשמל – לא חייבים להסתפק בארונות חשמל מרובעים ורגילים. היות ומדובר על חלק בלתי נפרד מדירות בבניינים משותפים וגם בתים פרטיים, רצוי להחליט מראש כיצד לעצב את ארונות החשמל עם חיתוך בלייזר. החיתוך אינו פוגע ביעילות ארון החשמל ובנגישות אליו והמתכת אפילו משדרגת את עמידותו בפני פגעי מזג האוויר.

ג. רפפות – רפפות הצללה הן אלמנט עיצובי ופרקטי נפוץ בבתים פרטיים. אפשר להשתמש בחיתוך בלייזר על גבי משטחי מתכת כדי לעצב רפפות, או לבצע את החיתוך על גבי אלומיניום וכך להבטיח עמידות מפני שיתוך ושחיקה. רפפות משמשות עבור הצללה או חיפוי והן מוצעות בדגמים שונים לבחירת הלקוח. בנוסף, היתרון של חיתוך בלייזר הוא שניתן לייצר ולעצב רפפות קבועות או ממונעות.

לסיכום, חיתוך בלייזר מתבצע ללא מגע מכאני ולכן יש שחיקה פחותה של כלי חיתוך. היעדר החיכוך מאפשר גם תנועה חופשית, מגדיל את הגמישות הגיאומטרית ומעניק ספקטרום רחב של אפשרויות עיצוב.