איך להיזהר מפריצות ?

בשנים האחרונות אנו עדים לגל עצום של פריצות לבתים בכל רחבי הארץ. הגנבים כיום עובדים לפי שיטות מתוחכמות ומתכננים את זמני הפריצה כך שבוודאות לא נהיה בבית. לעתים הגנבים עוקבים אחרינו אפילו במשך מספר ימים על מנת לזהות נסיעות ארוכות ושעות בהן כל בני הבית אינם נמצאים. גל הפריצות אכן מהווה בעיה מטרידה מאוד שמצריכה הגנה מרבית על הבית. על מנת שנוכל להבין כיצד ניתן להגן על הבית, ראשית חשוב להכיר את שיטות הפריצה ולהיזהר מפניהן באופן ספציפי.

איך גנבים פורצים לבתים ולעסקים?

 

יש שלוש שיטות מרכזיות בהן פועלים הגנבים בימים אלו:
פתיחת סורגים – במקומות בהם הסורגים חלשים יחסית הגנבים עשויים לזהות זאת ולפתוח אותם. אין הכוונה לניסור שלהם שיוצר רעש, אלא רק לפתיחה באמצעות כלי כבד כלשהו שמעוותת את הסורגים מספיק על מנת שבן אדם יוכל להיכנס בפתח.
העתקת מפתחות – זוהי שיטה שלמרבה המזל עדיין איננה נפוצה, אך ניתן לראות אותה כבר בארץ. בשיטה זו, הגנבים מצלמים את מנעול הדלת מבעוד מועד ומעבירים את הצילום דרך תוכנה משוכללת.התוכנה מאפשרת להם ליצור מפתחות שמתאימים למנעול הדלת וכך הם יכולים להיכנס כרצונם לבית. דבר זה מתאפשר רק בדלתות מסוגים פשוטים והוא פחות נפוץ בדלתות ביטחון.

ניסור – ישנן שעות ביום, בעיקר בבוקר כאשר גם הילדים וגם ההורים נמצאים מחוץ לבית, בהן רעש לא יכול להפריע. בשעות אלו הגנבים יכולים לנסר חלקים בחלונות מבלי שישימו לב לרעש. הם נכנסים לבית בקלות דרך החלון.

Burglar working on lock of front door

איך מונעים פריצות?

יש מספר דרכים מרכזיות למניעת פריצות. ראשית, חשוב להתייעץ עם מנעולן באשר לבטיחות הדלתות והמנעולים בכל רחבי הבית. בנוסף, חשוב להתקין בבית מערכות שיתריעו מפני גנבים וירתיעו אותם.

התקנת מצלמות לבית יכולה לסייע מאוד הן בבתים פרטיים והן בבתים משותפים. התקנת מצלמות אבטחה לבית לא רק מרתיעה את הגנבים, אלא מאפשרת גם לאתר אותם ולדאוג לדין ראוי עבורם. מעבר להתקנת מצלמות לבית, מומלץ גם לדאוג להתקנת סורגים חזקים מספיק שלא ניתן לעקם בקלות.