נדנדה לגינה

איך לבחור נדנדה לגינה?

רבים מאיתנו חולמים על בית עם גינה, ובצדק: החיים המודרניים תובעניים להפליא ומנתקים אותנו מהטבע, וגינה – אפילו אם היא קטנה יחסית – מקנה לנו זמן איכות אמיתי עם עצמנו ועם יקירינו ובנוסף מאפשרת חיבור, ולו חלקי, עם הטבע, חיבור שתורם אף הוא רבות לאיכות חיינו.

מי שמצליח להגשים את החלום ממשיך באופן טבעי לחלום, ומן הסתם ירצה להוסיף לגינה פריטים שיעצימו את ההנאה ממנה. אחת האופציות היותר מומלצות היא נדנדה, שמהווה הן תוספת קישוטית וגם מקור לרגעים של נינוחות ושלווה עמוקים במיוחד.

לכמה אנשים מיועדת הנדנדה?

השאלה הראשונה שאותה עליכם לשאול את עצמכם לפני רכישת נדנדה לגינה היא כמה אנשים ירצו להשתמש בה בעת ובעונה אחת.

ישנן נדנדות זוגיות שמאפשרות לזוגות לחוות רגעים רומנטיים או לחילופין אידיאליות להורה עם ילד שמחפשים אופציה מלבבת לזמן איכות, ישנן נדנדות רחבות יותר שבהן יכולים לשבת בנחת ובנוחות גם 3-4 אנשים, וישנן כמובם גם נדנדות יחיד.

חשוב מאד להקדיש תשומת לב לשאלה זו, שכן רכישת נדנדה גדולה מדי תוביל להוצאה כספית מיותרת שלא לצורך ובנוסף הנדנדה עצמה תתפוס שטח גדול מדי בגינה – שטח שניתן היה לנצל למטרות אחרות אם ממילא אין מצבים שבהם 3-4 אנשים רוצים להתנדנד יחד. מצד שני רכישת נדנדה קטנה לגינה תקשה על מיצוי הפוטנציאל שלה, וחבל, ולא בכדי אמרו חז"ל ש"סוף מעשה במחשבה תחילה".

נדנדה לגינה

עץ או מתכת?

לאחר שהחלטתם מה גודל הנדנדה שתרצו להתקין בגינה שלכם השאלה הבאה היא מאיזה חומר היא תהיה עשויה, כשהאפשרויות הרווחות הן עץ או מתכת (לרוב אלומיניום). ישנן גם נדנדות גינה עשויות ברזל ופלסטיק, ובכל מקרה כדאי לדעת שדגמי הפלסטיק אמנם חזקים יותר מבעבר אולם עמידותם נמוכה, נדנדות הברזל עלולות להחליד, נדנדת אלומיניום אינה מחלידה ובנוסף מסוגלת לשאת משקלים נכבדים אולם לא תמיד היא יציבה דיה, ואילו נדנדת עץ לגינה נהנית ממראה מרשים וחוסן רב אולם חשוב לוודא כי היא זכתה לטיפול מונע כנגד חרקים מזיקים ובנוסף יש לשמן אותה בתדירות נאותה ולהקפיד לנקותה כך שלא תסבול מבלאי מואץ.

השתלבות בנוף הכללי

יתרון נוסף של נדנדה לגינה העשויה מעץ הוא ההשתלבות המיטבית שלה בנוף הכללי בגינה. אמנם גם נדנדנת אלומיניום שהמושבים שלה עשויים מראטן למשל או מרופדים בריפוד נאה עשויה להיות אסתטית מאוד, אולם עץ, ובפרט עץ מלא ורב רושם, הוא תמיד החומר היפה ביותר בכל גינה.

בטיחות ואחריות

בניגוד לפריטים אחרים לגינה שמטרתם אסתטית בלבד, חשוב מאוד לוודא כי הנדנדה עומדת בכל התקנים הקיימים וכי ייצורה והרכבתה גם יחד מתבצעים על פי כל כללי הבטיחות. בנוסף יש לוודא כי אתם מקבלים עליה אחריות מלאה, ועוד מומלץ בחום להעדיף יצרנים מוכרים ובעלי שם כך שתוכלו ליהנות מהנדנדה בראש שקט ולב מלא נחת.