איך לבחור דלתות לבית?

בחירת דלתות לבית היא משימה שצריך לחלק אותה לשתיים ואפילו לשלוש, כפי שיוסבר בשורות הבאות. מה שחשוב לומר לפני כן הוא, שאת תהליך הבחירה כדאי ללוות בייעוץ מקצועי, או לכל הפחות בלימוד של החומר, ולימוד של הפרמטרים המרכזיים והחשובים ביותר בתהליך הבחירה, וזאת כדי להימנע מבחירות שמבוססות על האופן בו מוצגת הדלת באולם התצוגה, ולהימנע מתחושות חרטה בהמשך הדרך.

בחירת דלת כניסה לבית

בחירת דלת הכניסה היא למעשה החלק הראשון של תהליך הבחירה.  בחלק זה של התהליך, הפרמטרים שצריכים לעניין אתכם הם: עיצוב, בטחון ועמידות. דלת הכניסה חייבת להתאים לעיצוב הכולל של הבית, ואם יש לכם גם גינה מעוצבת, יש לקחת גם אותה בחשבון. התאמת העיצוב יכולה להתבצע באמצעות בחירת חומרי גלם, צבעים, מרקמים, פרופורציות וכדומה, ובדרך כלל מדובר בשילוב של חלקם. בטחון הוא פרמטר חשוב נוסף, ובהיבט זה חשוב לוודא שהדלת כוללת מרכיב של פלדה בצורת מעטפת פלדה או לוח פלדה עם חיפוי. לבסוף, עמידות הדלת בתנאי מזג האוויר ובשימוש תדיר.דלתות לבית

בחירת דלתות פנים

דלתות פנים הוא החלק השני של תהליך הבחירה, ובחלק זה חשוב לשים לב במיוחד לנושא העיצוב ולנושא הפרטיות. דלתות הפנים של הבית צריכות להתאים לעיצוב הכולל של הבית, והן צריכות להתאים זו לזו. ישנן קונסטלציות בהן ניתן להתאים כל דלת לחדר שונה, אך עדיין חייב להיות קו מנחה שמחבר בין העיצובים של כל דלתות הפנים. פרמטר נוסף וחשוב כאמור הוא הפרמטר של פרטיות. בניגוד לדלת הכניסה, בדלת פנים אין חשיבות לנושא הבטחון, אלא דווקא לפרטיות שהיא מעניקה ליושבי החדר. בהיבט זה, צריכה הדלת להיות עשויה מחומר אטום ובדרך כלל עץ.

היבטים נוספים של תהליך הבחירה

תהליך הבחירה עשוי לכלול גם חלק שלישי במידה ויש לכם מרפסת או חצר אחורית. במקרה זה, יש לשים לב לנושא הבטחון והעיצוב, אך ניתן ליהנות מגמישות גבוהה יותר בבחירת חומרי הגלם והעיצוב. ככלל, עבור דלתות פנים, חומר הגלם האידיאלי הוא עץ, ובהיבט זה תוכלו לבחור דלת עץ מלא חלולה או דלת עץ מעובד, כשעומדים לרשותכם מספר סוגי עץ מרכזיים, הנבדלים זה מזה במאפייני העיצוב, במשקל, באיכות, בעמידות וברמת החוזק המבני: אלון, אורן, טיק, מהגוני וכן הלאה. מן הסתם, גם המחיר הוא מרכיב חשוב בבחירת הדלת המתאימה, ובהיבט זה, עץ אלון ואורן וכמובן עץ מעובד, הם סוגי העץ הזולים ביותר.

דלתות שערי ברכה – דלתות כניסה ופנים