איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום בחלקים שרגל לא יכולה לדרוך בהם

את מלאכת האיטום אנו מכירים בדרך כלל מגגות ואלו שמכירים את התחום יותר מהממוצע יודעים שהבידוד משיג גם אטימות וגם בידוד תרמי ולכן חשוב מאוד גם בקירות. בקירות הבית של כולנו יש טיח פנימי וטיח חיצוני כאשר הטיח החיצוני הוא זה שמונע מהרטיבות לחדור יחד עם בידוד תרמי ששומר על הטמפרטורה בבית. כשהאיטום הזה מגלה בעיות כיוון שעבר זמן רב מאוד מאז והוא נמרח או כאשר יש פגיעה חיצונית כלשהי שמתבטאת ברטיבות על הקיר, בעיקר בסופות שמלוות ברוחות ובגשמים עזים, יש צורך לבצע איטום קירות חיצוניים בסנפלינג.

כיצד מתבצע איטום קירות חיצוניים בסנפלינג?

בגלל הגובה של הקיר, לא ניתן לבצע איטום מחודש באמצעות סולם. האיטום יכול להתבצע כחידוש לאיטום ישן או בהקמת מבנה חדש לחלוטין. האיטום מתבצע על ידי מריחת שכבת טיח חיצוני שנמרח בכמה שכבות והתפקיד שלו הוא לבודד את הבית ולמנוע מרטיבות לחדור. אמנם מדובר בקיר חיצוני ולכן האיטום לא צריך להתבצע באותה צורה כמו על גגות, גם המים יכולים להצטבר ולהיות מסוכנים הרבה יותר, אך עדיין גשמים רבים יכולים לפגוע בשלמות הקיר ולהגיע עד הקירות הפנימיים.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג מתבצע בדרך כלל על ידי פועל אחד או צוות פועלים שאוטמים את כל החלקים בקיר מלמעלה למטה. האוטם מתחיל מהחלק העליון ויורד עד לרצפה כאשר כל חלק נמרח בטיח ובצבע אוטם. אחרי שהפועל מגיע לחלק התחתון הוא מתחיל מלמעלה אך בחלק אחר של הבניין וכן הלאה, כאשר טווח התנועה שלו מאפשר לו לזוז גם ימינה וגם שמאלה בצורה מוגבלת מה שמוסיף למהירותה איטום.

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות בהזרקה

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג יכול להתבצע גם על ידי הזרקה. באיטום זה יש שימוש באקדח ידני או באקדח חשמלי שמזריק חומר איטום פוליאוריטני או חומרים אקריליים אל סדקים שנוצרו בקיר. שלא כמו האיטום הקודם, כאן מדובר על תיקון של איטום שיכול לקרות בגלל פגיעות חיצוניות או נזקי הזמן. מדובר על סדקים קטנים שנאטמים כדי שלא יחמירו ויפגעו בכל הקיר.