איטום מרפסות

המרפסת שלנו, בעיקר בדירות בבניינים וללא גינה, היא מעין פינת חמד בדירה. המרפסת היא האיזור בו אנו יכולים לנשום קצת אוויר ולהרגע. חשוב לשמור על תקינות המרפסת מכלל הבחינות על מנת שנוכל להמשיך ולהנות ממנה.

תחזוקה מתאימה של המרפסת:

כל אדם אשר יש מרפסת בביתו יודע כי היא דורשת תחזוקה מסויימת, כמו איזורים אחרים בבית. יש לנקות את המרפסת, לדאוג לרהיטים הנמצאים בה, לתחזק את הפרגולה ועוד. במידה ונשמור על תחזוקה מתאימה של כלל האלמנטים במפרסת נוכל להנות כמו שצריך מהמרפסת לאורך זמן.

איטום מרפסות

כל מה שצריך לדעת על איטום מרפסות

למה בכלל צריך לאטום את המרפסת? -המרפסת היא איזור בבית, אשר בדומה לאיזורים אחרים, מרוצף גם הוא. אך עם זאת, בשונה מאיזורים אחרים בבית, המרפסת חשופה לחלל החיצוני, ואין קירות או תקרה (לרוב) שיגנו עליה. הבעיה העיקרית במקרה זה היא הרטיבות. כיון שהמרפסת כמעט תמיד לא תהיה מוגנת לגמרי מפניה הגשם, הרצפה שלה תתמלא במים. המים הללו עלולים לחדור אל המרפסת ולגרום לרטיבות. הרטיבות מסוכנת כיוון שהיא עלולה לפגוע באיזור המרפסת ובמקרים קשים גם להתפשט אל חלקים אחרים בבית. בנוסף, רטיבות מובילה להתפתחות עובש ופטריות בקירות הבית, ואלו מסוכנים לבריאותנו. איטום הרצפה במרפסת מגן עליה מפני חדירת מי גשמים, או אפילו סתם מים מהספונג'ה שהעברתם.
כיצד מבצעים איטום מרפסות?- איטום מרפסות מתבצע בשתי שיטות עיקריות. השיטה הראשונה מתבצעת באמצעות פירוק הריצוף במפרסת. בשיטה זו מפרקים את המרצפות על רצפת המרפסת ואוטמים את הרצפה. לאחר מכן מסדרים בחזרה את המרצפות מעל האיטום. האפשרות השניה היא אמנם מהירה יותר, אך פחות מומלצת – איטום על פני המרצפות. במקרה זה אין צורך לפרק את המרצפות, ומתקינים שכבת איטום על פני שכבת המרצפות. לאחר מכן מרצפים פעם נוספת. זוהי שיטה מהירה יותר.

בחירת אנשי מקצוע

כאשר אתם מעוניינים לאטום את המרפסת, בחרו אנשי מקצוע עם ניסיון בתחום איטום מרפסות. וודאו כי אנשי המקצוע משתמשים בחומרים האיכותיים ביותר אשר יעשו עבודה טובה ויאטמו כמו שצריך את רצפת המרפסת.