איטום המרתף

איטום המרתף

בכדי לשמור על מבנה בית תקין, חשוב לדאוג לאיטום טוב של חלקים שונים ממנו

חדירת מים לבית עלולה להיות בעלת השפעה הרסנית ביותר על מבנהו, ולכן יש לאטום חלקים שונים כגון הגג, הקירות והרצפות בצורה יסודית בכדי לשמור על תקינות הבית והשלד שלו לאורך זמן. אחד האזורים החשובים ביותר לאיטום בבית הינו המרתף.

אז מה חשוב לדעת על איטום מרתף?

 

  • מדוע חשוב לאטום את המרתף: המרתף הינו החלק היחיד בבית אשר ממוקם מתחת לקו האדמה עליה נבנה הבית, ולכן הוא חשוף לבעיות אשר אינן משפיעות על חלקיו האחרים של הבית. אחת מבעיות אלו הינה חדירת מים מהאדמה אל המרתף עצמו, אשר דורשת איטום יסודי של המרתף בכדי למנוע בעיות רטיבות לאורך כל השנה, אשר עלולות להיות בעלות השפעה מזיקה ביותר לא רק למרתף עצמו, אלא לכל הבית.
  • כיצד מתבצע איטום מרתף: כאשר מדובר על איטום מרתף, יש לאטום לא רק את רצפתו, אלא גם את קירותיו ולעיתים אף חלונות במידה וישנם במרתף המדובר. איטום יסודי זה מתבצע בכמה שיטות שונות, וכולל שימוש בחומרים אוטמים כגון בטקל, יריעות ביטומניות, חומרי איטום לחלונות ועוד. איטום יסודי זה נועד בכדי למנוע ממים לחדור למרתף מכל נקודת תורפה שלו.
  • היעזרות בבעלי מקצוע: היות ובמרתפים יש לבצע עבודות איטום יסודיות ומקצועיות, מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע בתחום ולא לנסות לאטום את האזור בכוחות עצמכם. לרוב, עבודות איטום אלו יתבצעו כבר בשלב הבנייה של הבית והמרתף, אולם מידי כמה שנים יש לחזקן ולתקן אותן ובמקרים אלו חשוב להיעזר במקצוענים בלבד.

איטום המרתף

איטום המרתף בצורה נכונה חשוב לשם שמירה על הבית כולו מפני רטיבות

מלבד הגג, המרתף הינו האזור החשוף ביותר לחדירה של מים, וכן הינו האזור היחיד שיכול לסבול מבעיות רטיבות לאורך כל השנה, היות והמים החודרים אליו מגיעים מהאדמה ולא רק מגשמים. מסיבה זו, חשוב לדאוג לאיטום יסודי ומקצועי של מרתף ביתכם בכדי להימנע מבעיות רטיבות שונות לא רק במרתף עצמו, אלא בכל הבית.