איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים מחיר

הרבה אנשים חוששים מאיטום גגות מרוצפים בעיקר בגלל המחיר. בין היתר יש גם הרבה בלגן בבית ואי אפשר לצאת למרפסת או לעלות לגג, מה שכנראה יקרה בקיץ ויהרוס לנו חלק מההנאה, אך המחיר הוא זה שמטריד אנשים יותר מכול. כמה זה עולה ומה אפשר לעשות?איטום גגות מרוצפים

גם הגג המרוצף שלכם זקוק לאיטום

למי שיש גג מרוצף, או מרפסת גדולה שדורשת איטום, קודם כל שיגיד תודה. אנשים רבים בישראל היו שמחים להתחלף איתו ולטפח ולתחזק את המרפסת שמועילה בכל ימות השנה ושווה כל שקל שיוצא על האיטום. ובכל זאת, עבודות איטום אלו יקרות ויכולות לעלות יותר מאלף שקלים אפילו למרפסת קטנה במיוחד. עם זאת, חשוב לזכור שאין שום ברירה אחרת כי המים יזיקו למרפסת עוד יותר. אם כך, כמה התענוג יעלה ומה אפשר לעשות בנידון?

כמה עולה לאטום את הגג המרוצף?

  • לתחום איטום גגות מרוצפים מחיר שתלוי מאוד בשיטה שתבחרו. יש שתי שיטות כאשר השיטה הראשונה היא פירוק הריצוף והנחת יריעות ביטומניות על שכבת הבטון ממש כמו שעושים בגג. שיטה זו תעלה בין 200 ל-300 שקלים כאשר לגג גדול יכול להיות שהמחיר יהיה נמוך יותר מאשר לגג קטן, כשמדברים על המחיר למטר רוע כמובן. שיטה זו יכולה להיות חסכונית יותר אם תבצעו סקר שוק ותנסו להשוות בין בעלי המקצוע השונים.
  • השיטה השנייה היא שיטת המריחה על המרצפות. בשיטה זו מורחים חומרי איטום נוזליים כמו פוליאוריטן או רובה אפוקסי והיא תעלה לכם בין 40 ועד 60 שקלים בממוצע למטר רבוע אחד. חשוב לזכור ששיטה זו דורשת חידוש כל כמה שנים והיא לא יכולה להתמודד עם הצפות.

האם ניתן לאטום בעצמנו?

מי שרוצה לחסוך במחיר עוד יותר יכול לרכוש חומרי איטום בעצמו ולאטום את הגג. חשוב לזכור שלאיטום גגות מרוצפים מחיר שמורכב גם מהעבודה של קבלן האיטום ולא רק מעלות החומרים כך שאפשר לחסוך עלות נכבדת. עם זאת, חשוב לזכור שאם אין לכם ניסיון וידע עדיף שתשאירו את העבודה לבעל מקצוע.