איגוד הקבלנים

איגוד הקבלניםנקרא גם התאחדות בוני הארץ, לשעבר התאחדות הקבלנים והבונים בישראל. עוסק בייצוג קבלנים ואנשי מקצוע בענף הבנייה, התשתית, הפיתוח וההנדסה. נוסד בשנת 1949, ונחשב לארגון היחיד של מכלול עבודות ההנדסה הבנאיות בארץ. מטרת הארגון היא קידום ענף הבנייה והתשתיות בישראל, תוך שמירת האינטרסים והזכויות של כלל הקבלנים והבונים. עוד פועל הארגון למען מציאת פתרונות במגוון תחומים מקצועיים של הענף. כיום לוקחים חלק בהתאחדות בוני הארץ 2,000 חברים.

איגוד הקבלנים, או התאחדות בוני הארץ, כולל שלושה אגפים מקצועיים:

א. אגף יזמות ובנייה
ב. אגף תשתיות
ג. אגף הבנייה החוזית

מעבר לכך, תחת איגוד הקבלנים פועלים 14 ארגוני קבלנים מקומיים. במהלך שנת 2008 צורפה התאחדות קבלני השיפוצים אל פעילותו של איגוד הקבלנים. הארגונים פועלים יחד על מנת להעלות את הרמה המקצועית בענף, למנוע תאונות עבודה, ולהכשיר עובדים מקצועיים. איגוד הקבלנים מספק מגוון שירותים ומידע גם לרוכשי הדירות. ישנה לשכת מידע טלפונית בנושא קבלנים רשומים, אשר באמצעותה ניתן לברר באמצעות שיחת טלפון, האם קבלן מסוים הוא קבלן רשום, וחבר התאחדות בוני הארץ. עם זאת, יש להבחין בין איגוד הקבלנים או התאחדות בוני הארץ לבין רשם הקבלנים הרשמי, הפועל מטעם משרד הבינוי והשיכון לניהול פנקסי קבלנים.

[related-items]

 

[symple_button color="blue" url="/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D/" title="לחץ כאן" target="blank" border_radius=""]למילון המונחים השלם[/symple_button]

כתיבת תגובה

Skip to content